Beykoz’da çiftçiye 1 milyon ücretsiz fide desteği!

Beykoz’da tarıma can suyu olan “1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği” kapsamında üretilen 400 bin kıvırcık fidesinin dağıtımı başladı.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da kent tarımı alanında modern yatırımlara imza atan Beykoz Belediyesi’nin kendi serasında yetiştirdiği fidelerle, yaz mevsimi itibariyle 7 kalem ürünle verdiği “1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği”  kış sezonunda da çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Beykoz Tohum ve Fide Üretim Serası

İlçede kent tarımını kalkındırmak, ekonomiyi canlandırmak ve çiftçinin tarladaki üretim maliyetini azaltmak amacıyla hazırlanan fideler, Beykoz Köy Pazarı’nda düzenlenen programla dağıtılmaya başladı.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

TÜM ÇİFTÇİLER YARARLANACAK

Kıvırcık fidesi desteğinden, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçiler, Ziraat Odası’nda kaydı bulunan çiftçiler ve ilçede örtü altı tarım yapan tüm çiftçiler yararlanacak.

Beykoz Köy Pazarı’nda düzenlenen programla başlayan fide dağıtımı belirlenen sırayla mahalle ve köylerde devam edecek.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

MODERN ÜRETİM SERASI

İlçede tarıma bereket getiren fideler, Beykoz Belediyesi’nin kent tarımı yatırımları arasında stratejik bir yere sahip olan “Tohum ve Fide Üretim Serası”nda yetiştiriliyor.

Cumhuriyetköy’de 16 bin 40 m2’lik alanda modern yöntemlerle faaliyet gösteren seranın 2 bin 16 m2’lik alanında kapalı, 14 bin 24 m2’lik kısmında ise açık yetiştiricilik yapılıyor.

Beykoz Belediyesi

Tarımsal üretim en büyük harcama kalemini oluşturan tohum ve fide maliyetini azaltmak amacıyla kurulan serayla kent tarımında verim, çiftçinin ise kazancı artıyor.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

FİDE DESTEĞİ SÜRECEK

Beykoz Belediyesi kış sezonunun ardından bahar ve yaz aylarında da mevsimlik fideler üreterek çiftçiye desteğini sürdürecek.

.

.

Beykoz’da çiftçiye 1 milyon ücretsiz fide desteği!
Bizi Takip Edin