Beykoz'da çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı!

Beykoz'da 23 Nisan etkinlikleriyle çocuklar hafızalarından silinmeyecek bir “Çocuk Bayramı” kutladı.

Türkiye'nin her yerinde coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beykoz'da da coşkuyla karşılandı. Beykoz Belediyesi ve Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 23 Nisan etkinlikleriyle çocuklar hafızalarından silinmeyecek bir “Çocuk Bayramı” kutladı.

Türkiye’nin her yerinde coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beykoz’da da coşkuyla karşılandı. Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan etkinlikleriyle çocuklar hafızalarından silinmeyecek bir “Çocuk Bayramı” kutladı.

Beykoz’daki 23 Nisan etkinlikleri sabahın erken saatlerinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nda okuyan Eren Ceylan isimli öğrenciye bir günlüğüne belediye başkanlığı koltuğunu bırakmasıyla başladı.  

Etkinlikler, Belediye Meydan’ında halk oyunları gösteriminden sonra Atatürk büstüne çelenk konmasıyla devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, CHP İlçe Başkanı Musa Aksu, İşçi Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beykoz Muhtarlar Birliği anıta çelenk bıraktı.

Beykoz Çayırı’nda gerçekleşen 23 Nisan Kutlama Törenine ise; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Garnizon Komutanı Gürsel Sağdıç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Bosna Hersek Başkonsolosu Hrvoje Kanta, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri ve çocuklarıyla beraber bayram coşkusuna eşlik etmek isteyen aileler geldi. Kutlama, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bozbey: Egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği önemi bir gündür!

İlk protokol konuşmasını yapan İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbey, sevgi ve coşkusunu paylaşmak için yurtdışından gelen çocuklara teşekkür ettiğini belirtti. Bozbey, günün anlam ve önemini şu cümlelerle anlattı: “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği önemi bir gündür. Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşı ile yalnızca vatan toprakları kurtarılmamış aynı zamanda Türk insanının düşünce ve duygularının ortak ürünü olan millet bilincini üstün kılan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de atılmıştır. Atatürk,  geleceği çocuklara ve gençlere bırakmıştır. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek olan sizlersiniz. Kendinizi iyi yetiştirin”.

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasından sonra sahneye çıkan rengarenk kıyafetleri ve gösterileriyle bayrama neşe katan çocuklar, herkes tarafından ilgiyle seyredildi. 23 Nisan etkinlikleri sebebiyle Beykoz’da misafir olan Bosna Hersek Srebrenitsa, Makedonya Üsküp ve KKTC İskele şehirlerinden gelen çocuklar da yerel kıyafetleri ve halk oyunları ile büyük beğeni topladı.

Dans gösterilerinin ardından sahne alan illüzyon ve ateş gösterisi de hem büyükler hem küçükler tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

Ayrıca şiir, kompozisyon dallarında okullarında birinci olan öğrencilere; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Garnizon Komutanı Gürsel Sağdıç ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından hediye verildi.

23 Nisan Kutlama Töreni, Beykoz Çayırı’nda bulanan çocukların hep bir ağızdan “Türkiye’m” şarkısını seslendirmesiyle sona erdi.

Çelikbilek: Bu bayram, parlamenter hayata geçişi simgeleyen çok önemli bir dönüm noktası!

Törenin sona ermesinin ardından çocuklara hitaben konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öncelikle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladığını ifade etti. Çelikbilek: “94 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla başlayan serüven devam ediyor. Bu bayram, parlamenter hayata geçişi simgeleyen çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu uğurda canını veren atalarımızı burada yad ediyorum. Onlar bu uğurda canlarını vermeseydi belki bugün biz de olmayacaktık. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin bayramını kutluyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Yücel Çelikbilek’in protokol konuşmasının sonrasında sahne alan sanatçı Murat Dalkılıç, Beykoz’un çocuklarını ve gençlerini doyasıya eğlendirdi.  Sevilen şarkılarıyla uzun süre sahnede kalan Dalkılıç, Beykoz’da ilk kez konser gerçekleştirdiğini ve kendisine gösterilen ilgiden de memnun kaldığını ifade etti.

Beykoz'da çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı!
Bizi Takip Edin