Beykoz'da dayanışma zamanı

Beykoz'da yaz aylarının gelmesiyle kermes etkinlikleri de hız kazandı.

Beykoz'da yaz aylarının gelmesiyle kermes etkinlikleri de hız kazandı. Kermesler vasıtasıyla sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri sergilenmeye başladı.

Beykoz'

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaz aylarının gelmesiyle kermes etkinlikleri de hız kazandı.

Beykoz’da yaz aylarının gelmesiyle kermes etkinlikleri de hız kazandı. Kermesler vasıtasıyla sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri sergilenmeye başladı.

Beykoz’da her yıl düzenli olarak hayat geçirilen kermesler bu sene de Beykoz’a renk katmaya devam ediyor. İlçe genelinde farklı noktalarda yapılan kermeslerde gıdadan giyime, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar çok geniş yelpazede ürünler bulunuyor.

Gelirler ilim ve eğitime

Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD), hayırsever iş adamlarının katkılarıyla düzenlenen kermes dernek ihtiyaçlarını karşılamayı ve yeni projelere destek için hazırlandı. Duyarlık gösteren vatandaşların ilgi gösterdiği kermesi ziyaret edenler arasında Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da vardı.

Semerkand Vakfı, Beykoz’da iki noktada kermes düzenledi. Vakfın Kavacık şubesinin düzenlediği kermes Kavacık’ta bir iş merkezinin giriş katında açıldı.  Çok çeşitli ürünlerin satışta olduğu kermesten elde edilecek gelir, Kur’an kurslarında okuyan öğrencilerin eğitimi için harcanacak.

Vakfın Beykoz şubesinin düzenlediği kermes ise Tarihi Beykoz Çayırı’nda kuruldu. 19 Mayıs’ta açılan kermeste bağış olarak vakfa getirilen ürünler satılıyor. Buradan elde edilecek gelir de öğrencilerin eğitimine aktarılacak.  

Büyük Beykoz Kermesi Açılıyor

31 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Meslek Lisesi karşısındaki alanda “Beykoz Kermesi” adıyla büyük bir kermes de düzenlenecek. Paşabahçe, Beykoz ve Çubuklu  öğrenci yurtları yararına düzenlenen kermesten elde edilen gelirlerle yurtlarda kalan öğrencilerin eğitim masrafları karşılanacak. 

Beykoz'da dayanışma zamanı
Bizi Takip Edin