Beykoz’da deprem bölgesi için tek yürek olundu!

AFAD koordinesinde, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi iş birliği ile Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde hissedilen deprem için tek yürek olundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sabah 04.17’de yaşanan depremin şiddeti çevre illeri de sarstı. Kahramanmaraş’ın yanısıra, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da da binalar yıkıldı. Öğle saat 13.24’te bir deprem daha oldu. Merkezüssü Kahramanmaraş Gözpınar-Ekinözü olan ikinci depremin büyüklüğünü Kandilli 7.5 olarak açıkladı.

Beykoz deprem bölgesi için tek yürek oldu!

Şu ana kadar 5 bin 606 bina yıkıldı, şu ana kadar bin 651 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da da hissedilen deprem sonucunda 11 bin 119 kişi yaralandı.

Beykoz deprem bölgesi için tek yürek oldu!

AFAD koordinasyonunda, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, deprem bölgelerine her türlü yardımı ulaştırmak için çalışma başlattı.

Beykoz deprem bölgesi için tek yürek oldu!

Beykoz Kaymakamlığı yardım çağrısında bulunarak, ısıtıcı, battaniye, uyku tulumu, hijyen seti, gıda kolisi gibi sıfır kullanılmamış olan eşyaların Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’na teslim edebileceği belirtildi.

Beykoz’da deprem bölgelerine malzeme yardımı yapacak olan vatandaşlar yardımlarını mahalle muhtarlıklarına ve okullara da teslim edebilir.

Beykoz deprem bölgesi için tek yürek oldu!

Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda toplanan tüm yardımlar AFAD koordinasyonda, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile yardımlar deprem bölgelerine ulaştırılacaktır.

BEYKOZ BELEDİYE EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Beykoz Belediyesi’nden ise 14 kişilik Arama-Kurtarma Ekibi, Adana’daki çalışmalara katılmak üzere yola çıktı.

Sosyal medya platformundan açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Tüm imkanlarımızla deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yanında olacağız! 14 kişilik Arama-Kurtarma Ekibi’miz Adana’daki çalışmalara katılmak üzere yolda. Mobil çorba aracımızı ve görevli arkadaşlarımızı da bölgeye doğru yola çıkartıyoruz.” dedi.

Beykoz deprem bölgesi için tek yürek oldu!

YARIM TOPLAMA YERİ

Adres: Çubuklu Mahallesi, Vatan Caddesi No:2

Telefon: 0216 322 54 14

.

.

Beykoz’da deprem bölgesi için tek yürek olundu!
Bizi Takip Edin