Beykoz'da Giresun Milli Takımı kuruldu

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin 14. Olağan Kongresi'nde tek listeyle seçime gidildi.

Fuat Kuş'un aylar öncesinden görevi bırakacağını duyurduğu Beykozlu Giresunlular Derneği'nde adaylığın açıklayan Hayrullah Usta'nın geri çekildiği kongrede Ali Bili

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 14. Olağan Kongresi’nde tek listeyle seçime gidildi.

Fuat Kuş’un aylar öncesinden görevi bırakacağını duyurduğu Beykozlu Giresunlular Derneği’nde adaylığın açıklayan Hayrullah Usta’nın geri çekildiği kongrede Ali Bilir tek liste ile güçlü bir yönetim kurarak Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni başkanı oldu.

Kongre sonucunu “Beykoz’da yaşayan Giresunlular bir milli takım kurdu” diyerek yorumlayan Ali Bilir, derneğin 30.kuruluş yılını Beykoz Çayırı’nda 60 bin kişi ile kutlayacaklarını söyledi. Ali Bilir’in Milli Takım olarak adlettiği listede Salim Öztürk, Fuat Kuş, Mustafa Tahmaz, Hasan Karakaya, Hayrullah Usta ve Hakkı Emanet gibi önemli isimler var.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İBB Çevre Koruma Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, meclis üyeleri Sinan Çıtlak, Nevzat Oral, Cavit Gül ve Hakkı Emanet ile STK başkanları, köy dernekleri, muhtarlar ve Giresunlular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na Mustafa Öztürk, Başkan Yardımcılığına Niyazi Arslan, Katip Üyeliğine ise Hasan Kuru oy birliği ile seçildi. Şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başlayan kongrede derneğin faaliyet ve diğer raporları okunarak ibra edildi. Denetleme raporunun okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Fuat Kuş: Beykoz da yeni bir birliktelik sağlayacağız

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş “2 yıl önce yine burada bir Giresunspor maçı oynanırken kongremizi gerçekleşirken o sene takımımız şampiyon oldu. İki yıl sonra yine bugün bir Giresunspor maçı oynanırken kongremizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu yılda Süper Ligi görürüz.“ diyerek açılış konuşmasına başladı. Devamında kongre sürecine dair bir takım bilgiler paylaşan Kuş sözlerine şöyle son verdi. “Bugün gerçekleşecek kongre ile Beykoz da yeni bir birliktelik sağlayacağız. Daha güçlü Giresunlular Derneği kuracaksak bir araya gelmeliyiz. Her kesimden isimlerin içinde olacağı tek liste ile bölünmeden birleştirici bir liste yapalım dedik. Ali Bilir in başkanlığında güzel bir yönetim oldu. Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 30.yılında bu birlikteliği gerçekleştireceğiz.“

İlçe Başkanları selamlama konuşması yaptı

Açılış konuşmasının ardından kongreye katılan siyasi parti ilçe başkanlarına selamlama konuşmaları için söz verildi. İlk olarak kürsüye gelen CHP Beykoz İlçe Mahir Taştan yapmış olduğu selamlama konuşmasında “Fındık diyarının güzel insanları kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum. Fındığın özü ve kuvveti ile Beykoz’da daha güçlü başarılı Giresunluların oluşacağına inanıyoruz. Beykoz’da nüfus yoğunluğu olan Giresunluların Karadeniz’in güzelliklerini yaşattığınız için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’da yapmış olduğu konuşmasında; “Mensubu oluğum Beykozlu Giresunlular Derneği’nin kongresi hayırlı olsun. Millet olarak birliğimiz bozmak isteyen, devletimizin bekasına göz dikmiş bu kadar düşmanımız varken Beykoz’da Giresunluların kardeşliği tesis ederek tek liste ile kongre gerçekleştirmesi bizleri de mutlu etmiştir. “ dedi.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman selamlama konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Kültür bir toplumun geçmişte olan bağını geleceğe ileten kılavuzluk görevi yapar. Büyükşehirlere göçlerin yoğun olduğu yıllarda dernekler kendi kültürlerini yaşatma adına ciddi başarılar imza atmışlardır. Giresun insanı milli, manevi ve kültürel değerlere bağlılığını her fırsatta ispat etmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü noktasında koymuş olduğu tavrıda tarihten günümüze kadar tekerrür etmiştir. Giresun insanı dünyanın neresinde olursa olsun köyüne dönüp fındık bahçesinde çalışmak için gün sayan bir millettir.”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın Başbakan’ın programında olduğunda dolayı katılamadığı kongrede temsilen İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Yümsel selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Salim Öztürk: Beykoz’daki hedefimiz birleştirici olmaktır. 

İlçe başkanlarının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk bir konuşma gerçekleştirdi. Öztürk konuşmasında şunları söyledi; Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde dargınlıkların bir kenarda bırakılması gerekiyordu. Adaylığını geri çekerek güçlü bir yönetimin kurulmasının önünü açan Hayrullah Usta’ya teşekkür ediyorum. Beykoz’daki hedefimiz birleştirici olmaktır.  Giresun yoğunluğumuz var ama bunu Beykoz’da farklı şekilde de ortaya koymak gerektiği için böyle bir ekip oluşturuldu. Yıllar sonra böyle bir oluşumun içinde olmak bana da ayrı bir coşku verdi.” dedi.

Konuşmaların ardından 78. Osman Ağa Futbol Turnuvası’nda çeyrek finale kadar yükselen Beykoz Giresunlular Derneği Futbol Takımı’na teşekkür belgesi verildi. Görevi bırakan yönetim kurulu üyelerine de birer belge verilen kongrede seçim maddesine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde derneğin 14. Olağan Kongresi’nde 152 oyun tamamının alan Ali Bilir başkanlığa seçildi.

Ali Bilir: Derneğin 30.yılını 60 bin kişi ile kutlayacağız

Ali Bilir yapmış olduğu teşekkür konuşmasında şunları söyledi; 30 yıl sonra Beykoz’da yaşayan Giresunlular bir milli takım kurdu. Takım kaptanlığına da şimdilik beni seçtiler. Takım kaptanı değişir ama mili takımımız inşallah bundan sonra diğer hemşeri derneklerine hem örnek olacak hem de Beykoz’da ki Giresunluların güçlü öncüsü ve sürükleyicisi olacaktır.  Beykoz’un en eski derneklerinden biri olan Giresunlular deneğinin 30. Yılını Beykoz Çayırı’nda 30 bin Giresunlu, 30 bin de gencimiz ile toplamsa 60 bin kişi ile 2017 yılında kutlayacağız.

Giresunlular bir araya geldi dedirtmek tek başına bir anlam taşımıyor. Hepimize görevler düşüyor. Gençlerimizi eğiteceğiz Bundan sonra milli takıma dahil olacak kişiler olimpiyata hazırlanır gibi iyi hazırlanacak ve vakti zamanı geldiğinde sahaya sürülecektir. Hep beraber el ele verdiğimiz zamanda üstesinden geliriz. Derneğimizle Beykoz’da öncü örnek alınan bir hemşeri grubu olmaya devam edeceğiz. 

Hasan Turan: Bölgede birinci nüfusuz diyorsunuz ama…!

Son olarak kürsüye gelen İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise yapmış olduğu konuşmasında; Bu kongre ile inşallah Beykozlu Giresunlular Beykoz’da birinci lige çıkacaktır. Bizim birbirimizi kucaklamamız gerekir. Bölgede birinci nüfusuz diyoruz ama nüfus sizin olmadıktan sonra birinci olsanız ne olur olmasanız ne olur. Beykoz’da 60 bin nüfuslu Giresunlular çok değil 20 bin kişi ile Beykoz Çayırı’nda toplansın Ankara’da gündem olur. Yeter ki siz isteyin ve çalışın. İnanır ve mücadele ederseniz başarırsınız. Ülkede bir sıkıntı varsa sen ben yoktur. Ortak meselelerde ortak tavırlar geliştirelim. O zaman düşman bizim zaafımızı yakalayıp içimize sızamaz. Beykozlu Giresunlular Beykoz’da gardını yükseltmenin hesabını yapmalıdır. Hazır kıta olmalıdır. Seferberlik haline geçmelidir. Bayrağımız alıp bir yere gidemiyor bir eylem gerçekleştiremiyorsak konjektürün dışında kalıyoruz demektir. Böyle olmayan dernekler mahalle derneğinden öteye geçemez, asla lobi baskı unsuru olamazsınız. “

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Ali Bilir

Abdullah Öner Meral

Ahmet Okumuş

Ayşel Kınalı

Demet Yeşilbaş

Fuat Kuş

Gökhan Taneri Vural

Hakkı Emanet

Hasan Karakaya

Hatice Suna Sadıç

Hayrullah Usta

Hüseyin Kuruderi

Mustafa Tahmaz

Osman Kurtoğlu

Salim Öztürk

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1-Hakkı Melikoğlu
2-Ali Konanç
3-Songül Emanet
4-Ahmet Dural
5-Adem Arslan
6-Temel Karadeniz
7-Bilgehan Murat Miniç
8-Hasan Çıra
9-Fırat Aycı
10-Murat Arslan
11-Ali Kuğu
12-Hurşit Ak
13-Kami Temiz
14-Nesrin Keresteci
15-Yunus Sonuncu

Denetim Kurulu Asil Üyeler

1. Nevzat Oral

2. Remzi Coşkun

3. Rahman Emanet

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

1-Tahsin Torun
2-Hayrullah Turan
3-Yahya İpek

Beykoz'da Giresun Milli Takımı kuruldu
Bizi Takip Edin