Beykoz'da hem hüzünlü hem mutlu karne heyecanı!

Beykoz'da karnelerini alan öğrencilerin bir kısmı sevinirken, diğer kısmı ise arkadaşlarından ayrılmasının üzüntüsünü yaşadı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'un da tüm okullarında karne heyecanı ve sevinci yaşandı. Fakat, bir kısım öğrenci…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da karnelerini alan öğrencilerin bir kısmı sevinirken, diğer kısmı ise arkadaşlarından ayrılmasının üzüntüsünü yaşadı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’un da tüm okullarında karne heyecanı ve sevinci yaşandı. Fakat, bir kısım öğrenci karnesini almasının sevincini yaşarken, bir kısım öğrenci de arkadaşlarından ayrılmasının üzüntüsünü yaşadı.

2014-2015 eğitim-öğrenim yılını tamamlayan öğrenciler, 3 aylık bir yaz dönemi tatiline girdi. Yenimahalle Emin Pulat İlköğretim Okulu, Kavacık Borsa İlk-Orta Okulu, İshakağa Ortaokulu, Şehit Er Ersin Güner İlköğretim Okulu ve Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi gibi Beykoz’un pek çok okulunda karne sevinci aynı anda yaşandı.

Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi Okul Müdürü Nuray Özkan’ın ev sahipliğinde düzenlenen karne törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, çok programlı lisenin önemine ve bugün geldiği pozitif noktaya dikkat çekti. Öğrencilere tatil önerileri de sunan Bozbay, eğitim sürecinin insanın yaşamı boyunca sürdüğünü vurgulayarak, öğrencilerin tatilini verimli geçirmesini ve bol bol kitap okumasını söyledi.

Okul Müdürü Nuray Özkan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu yadsınamayacak bir gerçektir. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, her şeyden önemlisi, insana yakışır, insan haklarına saygı duyan bir yönetim anlayışı ile fiziki iyileştirmelerin  üzerinde önemle durulmuş ve durulmaya devam edilecektir. Kalbi güzel, yüreği güzel, ahlaki güzel siz değerli öğrencilerim, Son iki yıl içerisinde, gerek manevi değerleriniz ve ahlaki tutumlarınız da, gerekse bilimsel çalışmalar, yarışmalar ve etkinliklerde sergilemiş olduğunuz katılım ve davranışlarınızdaki hızlı değişim, emeğimize ve çalışmamıza  verdiğiniz en anlamlı ve en güzel ödül olmuştur. En güzel tatil, sizi hedefe yaklaştıran tatildir sevgili öğrenciler. Sizlerden ricamız tatil süresince yapacağınız planlamada;  ihtiyacınız olan sağlıklı yaşam becerilerini gözden geçirmeniz ve boş zamanlarınızı etkin ve verimli kullanmanız. Sağlıklı uyku, Sağlıklı beslenme, sağlıklı eğlence ve akademik tekrarın, sizleri, bize, daha dinç ve hazır getireceğini unutmamanız dileği ile‘ 

Miniklerin ilk karne sevinci!

Anaokulundaki miniklerin ise ilk karne sevinci, heyecanı görülmeye değerken, ilkokul 4.sınıfı bitiren öğrencilerin ve lise eğitimini tamamlayan öğrenciler ise, karnelerini arkadaşlarından ayrılacak olmasının hüznü içerisinde aldı.

Başarı içerisinde eğitimini bitiren öğrenciler mutluluklarını aile bireyleriyle paylaşırken, karnesinde zayıfı olan öğrencilerde gelecek seneye daha iyi çalışacaklarının sözünü verdi.

Kavacık Borsa İlk-Orta Okulu’nda il ve ilçede düzenlenen futbol ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere karnelerinin yanı sıra Okul Müdürü Oktay Çelik öncülüğünde ufak hediyelerle ödüllendirildi.

Hem karnelerini hem hediyelerini alan öğrenciler gazetemize duygularını şöyle aktardı: “Derslerim çok iyi geldi. Başarılı ve güzel bir sene geçirdim. Çok mutluyum. Sadece uzun bir tatil olcak, arkadaşlarımı göremeyeceğim. Bunun için üzülüyorum. Tatilde de çok çalışacağım”.

Orta son sınıftan ve ilkokul 4.sınıfı bitiren öğrenciler ise, şunları söyledi: “Hep aynı sınıfta okuduk. Şimdi onlardan ayrılacağım için çok üzülüyorum. Öğretmenimi de çok seviyorum. Hepsini çok özleyeceğim”.

Gelecek eğitim öğretim yılının ilk zili, 14 Eylül Pazartesi çalacak.

Beykoz'da hem hüzünlü hem mutlu karne heyecanı!
Bizi Takip Edin