Beykoz'da Karadeniz rüzgarı esti

Tarihi Beykoz Çayırı, Beykozlu Trabzonlular, Doğu Karadenizliler ve Rizeliler derneğinin gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali kapsamında düzenlenen 'Yöre Geceleri' etkinlikleri ile Beykozlu Trabzonlul

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Beykoz Çayırı, Beykozlu Trabzonlular, Doğu Karadenizliler ve Rizeliler derneğinin gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali kapsamında düzenlenen ‘Yöre Geceleri’ etkinlikleri ile Beykozlu Trabzonlular Derneği, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ve Beykozlu Rizeliler Derneği Beykoz’da Karadeniz Rüzgarı estirdi.

Etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya vekaleten Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, İstanbul Trabzonlular Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri ve vatandaşlar.

Başkanlardan birlik ve beraberlik vurgusu

Tulum ve kemençe ile başlayan programda Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nin folklor ekibi Beykozlulara horon ziyafeti sundu. İlk açılış konuşmasını ise Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz yaptı. Yavuz konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken bir diğer konuşmacı Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ise doğdukları topraklardan gelerek doydukları topraklarda buluştuklarını söyledi. Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü olan Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek ise konuşmasında sevgi ve kardeşlik vurgusu yaparak paylaşmanın önemini anlattı.

Yücel Çelikbilek: Bir bölgenin gecesini yapacağız

Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve RİDEF Genel Sekreteri İrfan Serdar’ın birer selamlama konuşması yaptığı etkinlikte son konuşmacı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Başkan Çelikbilek konuşmasında ‘Bu akşam bir vilayetin değil de bir bölgenin gecesini yapacağız. Umuyorum ki bu gece diğer gecelerden çok daha farklı olsun. Çünkü önceki gecelerde de çok güzel şeyler yaptılar. İnanıyorum ki Rizeliler, Doğu Karadenizliler ve Trabzonlular’ın gecesi diğerleriyle yarışan cinsten olacaktır.’ ifadelerini kullandı.  

“Birlikte güçlüyüz, birlikte Türkiyeyiz”

Konuşmaların sonunda dernek başkanları tarafından ‘Birlikte güçlüyüz, birlikte Türkiyeyiz’ yazılı pankart açılarak, birlik ve beraberlik mesajı verildi. Açılan bu pankart vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

Yattara Show

Gecenin sürprizi olarak Trabzonspor’un efsanevi futbolcularında İbrahima Yattara sahneye davet edildi. Kısa bir futbol şovu gerçekleştiren Yattara, daha sonra dernek standına gelerek 61 numaralı Yattara yazılı formaları imzaladı. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Yattara fotoğraf çektirmek isteyenleri geri çevirmedi.

Onay Şahin ile horon

Gecenin devamında Karadenizli sanatçı Engin Orta sahne aldı. Sanatçı Orta, söylediği türküleriyle Beykozlulara eğlenceli anlar yaşattı. Beykozlu Trabzonlular Derneği, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ve Beykozlu Rizeliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu gecenin finalini sanatçı Onay Şahin yaptı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ı sahneye davet eden Şahin, ‘Hanefi Başkan horonu iyi yazar’ diyerek gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek horonu başlatmış oldu.

Beykoz'da Karadeniz rüzgarı esti
Bizi Takip Edin