Beykoz’da kentsel dönüşüm için geri sayım başladı!

Beykoz’un Tokatköy Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu hafta iki önemli gelişme meydana geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Tokatköy Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu hafta iki önemli gelişme meydana geldi.

Uzun zamandır Tokatköy halkının beklediği Kentsel Dönüşüm çalışması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile hayata geçiriliyor.

TOKATKÖY’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM HAK SAHİPLİĞİ LİSTESİ ASKIYA ÇIKTI

Tokatköy bölgesinde bulunan 487 ada 3 parsel için Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu hafta iki önemli gelişme meydana geldi.

Kentsel Dönüşüm Projesinin en önemli aşamalarından olan Tokatköy Mahallesi’nde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıya çıktı. Dönüşüm alanında bulunan hak sahipleri ile ilgili listelerde Kentsel Dönüşüm Ofisinde askıya çıkarıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİNDEN BİLGİ ALINACAK

Ayırca askı sürecinde vatandaşların binaları ile ilgili bilgi alabileceği Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin hafta içi açık olacak.

Beykoz Tokatköy Mahallesi 487 Ada 3 Parsele ilişkin 1/5000 Ölçekli Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon NİP /3. Etap Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı UİP askıya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 27 Nisan 2021 tarihli ve 766582 sayılı yazısı ile;

Tokatköy Mahallesi 487 Ada 3 Parsele ilişkin (Rezerv Yapı Alanı) KNİP-34646360 plan işlem numaralı 1/5000 Ölçekli Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı/3. Etap Değişikliği ve KUİP-34950614 plan işlem numaralı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planının 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun;

1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 3194 sayılı İmar Kanunun 9. maddesi uyarınca 27 Nisan 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandığı bildirildi.

İMAR PLANI ASKIYA ÇIKTI NE DEMEK?

 Belediyeler tarafından çıkarılan yeni imar planları ya da imar planında yapılan değişiklikler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak yürürlüğe girer. Yapılan değişiklik bakanlık tarafından onaylandıktan sonra ilgili kurumun kendisine gönderilir.

Bu planlar ilgili belediye ya da kurum tarafından bir ay süresince ilan edilmek zorundadır. İşte yapılan bu ilan etme işlemine imar planının askıya çıkması adı verilmektedir. 1 ay süresince plan herkesin erişimine açık olacak şekilde yayımlanmak zorundadır.

 

Beykoz’da kentsel dönüşüm için geri sayım başladı!
Bizi Takip Edin