Beykoz’da kentsel dönüşümde yüzde 60 tamamlandı!

Beykoz’da ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yüzde 60’ının yapımı tamamlandı.

Beykoz’da kentsel dönüşümde yüzde 60 tamamlandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, X hesabından yaptığı paylaşım ile ilçede bir ilk olan, 13 ay önce temeli atılan Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yüzde 60’ının tamamlandığını söyledi.

“HAREKETE GEÇTİK”

İstanbul’da 350 bin konutun dönüşeceğini, her bağımsız bölüm için toplamda 1,5 milyon liralık destek verecek ‘Yüzyılın Dönüşümü İstanbul’ projesinden bahseden Başkan Murat Aydın, Beykoz’umuzda da göreve geldiğimizde öncelikli gündem maddemiz kentsel dönüşümdü. Beykoz’un ilk ve Türkiye’ye örnek projesi “??????????????¨?? ?????????????? ????¨????¨??¸??¨?? ??????????????”nin hayata geçmesi için harekete geçtik.” dedi.

Başkan Murat Aydın, şu sözleri söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın güçlü desteği, hemşehrilerimizin güveniyle hızla yol kat ettik.  Önceki dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ortaklığıyla yapılması planlanan projeyi yeni dönemde KİPTAŞ projeden çekildiği için, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza bağlı TOKİ eliyle hayata geçirmek üzere adımları attık.”

“YÜZDE 91 ANLAŞMA SAĞLADIK”

“Proje belediye arazisiydi, bölgedeki hemşehrilerimizin tapuları yoktu. Hemşehrilerimiz hem güvenli konutlara, hem de tapularına kavuşsun diye yola çıktık. Mahalledeki ?????? ???????????????????????? %???? ???????? ????¨???????? ?????? ???????????? ??????????¸???? sağladık.”

“SİYASİ AKTÖRLER TARAFINDAN HEDEF ALINDI”

“Hemşehrilerimiz evlerini boşaltmaya başladığı, bizim ise temel atmaya hazırlandığımız ????¨?????????? ?????????? ??¸????¸???????? ?????????????? ???? ?????? ??ı??ı?? ???????????? ????????¨???????? ??????????ı???????? ?????????? ????ı????ı. Verdiğimiz destekle kiralık konutlarına çıkan hemşehrilerimiz bir an önce evlerine kavuşmayı beklerken ?????????? ??????????ı ?????????????????????? ????????¸??ı ????¨?????????????????? ?????????? ????????.”

“MUHALEFET YALAN SÖYLEMLERLE HEDEF TAHTASINA KOYDU”

“Muhalefet partilerinin içerisinde Genel Başkan, İl Başkanı ve Milletvekili de bulunan üst düzey yöneticileri yaptıkları açıklamalar, attıkları tweetler ve proje sahasında bizzat boy göstererek yalan söylemlerle ?????????????? ?????????? ????????????ı???? ??????????.“

“YILMADIK, YÜZDE 60’INI TAMAMLADIK”

Fakat biz bize güvenen hemşehrilerimizden aldığımız güçle yılmadık ve 4 Kasım 2022’de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızla birlikte ilk temeli attık. Şimdi temel atma töreninin üzerinden ???? ???? ??????¸??????¸?????? ???????????????? ??????????ı??ı?? ??????????ı??ı ????????????????¸, ???????????????? ??????????ı?????? ?????? %???? ????????ı???? ????????¸??ı??¸ ????????????????ı??.“

776 YENİ KONUT VE 47 İŞ YERİ

“Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”yle 82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konut ve 47 de iş yeri inşa ediyoruz. Projeyle hak sahipleri komşularımız yeni evlerine kısa bir sürede kavuşacak inşallah.”

Beykoz’da kentsel dönüşümde yüzde 60 tamamlandı!
Bizi Takip Edin