Beykoz'da 'komik' define operasyonu!

Beykoz'da, define bulmak amacıyla ormanlık alanda izinsiz kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

Beykoz'da, define bulmak amacıyla ormanlık alanda izinsiz kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı. Altı ayda 30 metre…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, define bulmak amacıyla ormanlık alanda izinsiz kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

Beykoz’da, define bulmak amacıyla ormanlık alanda izinsiz kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı. Altı ayda 30 metre derinliğinde kuyu kazdıkları belirlenen defineciler, ‘Su arıyorduk.‘ diyerek kendilerini savundu.

Olay, emniyete gelen bir ihbar üzerine ortaya çıkarıldı. Ormanlık alanda arama yapan polis, ağaçların arasında bir kuyuyla karşılaştı. İlk etapta kimseyi bulamayan ekipler, daha sonra kuyudan kazma kürek sesleri geldiğini fark etti. Kısa sürede 3 kafadarın kuyunun içinde kazı çalışması yaptıkları anlaşıldı. Kuyudan çıkmakta zorlanan şahıslar için olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. Defineciler kuyudan halat yardımıyla çıkartıldı.

Daha sonra kuyuya inen Beykoz Asayiş Büro Amirliği ekipleri detaylı inceleme yaptı. Bir süre kuyudan kalan polis, güçlükle dışarı çıkabildi. Definecilerin kuyu kazmakta kullandıkları malzemeler şahısların kurdukları vinç sistemiyle çıkartıldı.

DEFİNECİLER: SU ARIYORDUK

Olay yerinde kelepçelenen zanlılar ile polis arasında ise ilginç diyaloglar yaşandı. Bir zanlının, hayır işlemek için su kuyusu kazdıklarını söylemesi gülüşmelere neden oldu. Ağaç dallarından yaptıkları merdivenle kuyuya inen zanlıların kazdıkları toprağı da vinç sistemiyle çıkardıkları görüldü.

Kazdıkları kuyunun başında kendilerini savunan Ümit T., “Biz kötü bir şey yapmadık. Define de aramıyoruz. Hayır işlemek için su kuyusu açtık. 6 aydır burada çalışıyoruz. Henüz suyu bulamadık.” diye konuştu.

Gözaltına alınan Muhammed A., Ümit T. ve Alaattin T., Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Aylardır ormanda kazı yaptıkları anlaşılan definecilerin ‘izinsiz define aramak’ suçlamasıyla adliyeye çıkartılması bekleniyor.

(Nuri Soylu- Cihan)

Beykoz'da 'komik' define operasyonu!
Bizi Takip Edin