Beykoz'da konu kedi köpek olunca akan sular duruyor

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi'nde hayvan barınağı olarak kullanılan eve yetkililerin müdahale edememesi vatandaşları isyan ettirdi.

Beykoz Gümüşsuyu'nda hayvan barınağı olarak kullanılan evdeki köpeklerin sürekli havlaması mahalleliyi canından bezdirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde hayvan barınağı olarak kullanılan eve yetkililerin müdahale edememesi vatandaşları isyan ettirdi.

Beykoz Gümüşsuyu’nda hayvan barınağı olarak kullanılan evdeki köpeklerin sürekli havlaması mahalleliyi canından bezdirdi. Mahalle sakinleri tarafından toplanan imzalarla birçok resmi kuruma başvuru yapılsa da çözüm bulunamadı.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde Tuğçem Dışkaya adına kayıtlı kiralık evde beslenen kedi ve köpeklerin zaman farketmeksizin çıkardıkları ses ve koku mahalle sakinlerimi çileden çıkardı. BİMER, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı gibi birçok resmi kuruma yapılan başvurular ise sonuç getirmedi.

“İşyerinde masalarda uyur olduk”

Yapılan incelemelerde 15 civarı köpek 3 kedinin yer aldığı kiralık evde gece veya gündüz zaman farketmeksizin hayvanların sahibi tarafından aç bırakıldığı ve ilgenilmediği için bu kadar ses çıkardığı iddia ediliyor. Mahalle sakinleri adına konuşan bir vatandaş ise mahalleli olarak yapmış oldukları tüm girişimlerin sonuçsuz kalmış olmasına şaşırdıklarını söyleyerek “Gece gündüz havlayan köpekler psikolojimizi bozdu. İşyerinde masalarda uyur olduk” ifadelerini kullandı.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada gelen şikayetler üzerine; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Belediye Emir ve Yasakları Uygulama yönetmeliği çerçevesinde işlem yaptıkları, hayvan besleme ve bakım koşulları anlatılarak gerekli uyarı ve ikazlar yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklama şu şekilde; “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bu kanunun uygulama yönetmeliği ve Belediye Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği çerçevesinde yapılan denetimlerde hayvanlarının hepsinin aşı ve kimlik karnelerinin olduğu, özel mülkiyet içinde bakıldığı, evin içi ve bahçesinde çevresel hijyen ile ilgili herhangi bir olumsuzluk görülmediği, bahçe dışından köpeklerden ses duyulmadığı ancak evin içine ve bahçeye girildiğinde köpeklerin havlama suretiyle ses çıkarttığı tespit edilmiştir.”

Beykoz'da konu kedi köpek olunca akan sular duruyor
Bizi Takip Edin