Beykoz’da Koronavirüs önlemleri başlatıldı

Çin’den dünya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) için yapılan hazırlıklar kapsamında Beykoz’da vatandaşlar ve belediye personeline yönelik bir dizi çalışma başlatıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’den dünya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) için yapılan hazırlıklar kapsamında  Beykoz’da vatandaşlar ve belediye personeline yönelik bir dizi çalışma başlatıldı.

Beykoz Belediyesi, tüm dünyanın endişeyle izlediği koronavirüsle ilgili vatandaş ve personele yönelik bilgilendirme çalışmaları yürütürken hijyen önlemleri de alıyor.  

Afişler Asıldı

Koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında ilk olarak virüsle ilgili doğru bilgilendirme için merkezi noktalara, büyük caddelere, meydanlara, duraklara koronovirüsle ilgili uyarı ve tedbirleri içeren bilgilendirme afişleri asıldı.  

Ülkede ya da ilçede virüs görülmesi halinde halk arasında korku ve paniğin oluşmaması için koronovirüsü anlatan el broşürleri hazırlanarak kurum içerisinde ve muhtarlıklarda dağıtılmaya başlandı.

El Dezenfektanları Takıldı

Beykoz Belediyesi tarafından ayrıca, iş ve işlemleri için ana hizmet binasına gelen vatandaşların yoğun olduğu noktalara, koridorlara ve WC’lere hijyen sağlamada kolaylık sunan el dezenfektanları yerleştirildi.

Kuruma monte edilen el dezenfektanlarını sayısı önümüzdeki günlerde artırılacak.

Personele Seminer               

Virüsle ilgili hazırlık sürecinin doğru yönetilmesi için belediye personeline  koronovirüs hakkında bilgilendirme semineri de yapıldı. 

Kurum hekimi tarafından verilen seminerde el hijyeninin önemi bir kez daha vurgulanarak günlük hayatta, seyahatte, kalabalık ortamlarda alınması gereken tedbirler anlatıldı. Hastalık şüphesi ve durumunda yapılması gerekenlerin altı çizildi.

Beykoz’da Koronavirüs önlemleri başlatıldı
Bizi Takip Edin