Beykoz'da kurbanlık satışları sıkı pazarlıklarla sürüyor

Kurban Bayramına günler kala Beykoz Çavuşbaşı'nda kurulan Kurbankent'de kurban pazarlıkları kıyasıya sürüyor.

Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Hizmet Binası'nın yanında kurulan Kurbankent, düzenli satış alanları, modern kesimhaneleri, temiz, sağlıklı ortam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramına günler kala Beykoz Çavuşbaşı’nda kurulan Kurbankent’de kurban pazarlıkları kıyasıya sürüyor.

Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Hizmet Binası’nın yanında kurulan Kurbankent, düzenli satış alanları, modern kesimhaneleri, temiz, sağlıklı ortamı ve sosyal alanlarıyla bu yıl da AB standartlarında hizmet veriyor. Kurbankent çadırları, kesimhaneleri, veterinerlik ve temizlik hizmetleri, eğitimli personeli,  makine ve ekipmanları ve sosyal donatılarıyla İstanbul’un en dikkat çekici pazarı olmayı sürdürüyor.

Kurban bayramına 1 hafta kala hareketliliğin arttığı Çavuşbaşı Kurbankent’de kurulan 120 çadırda bu yıl 2 bin 750 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvan girişi oldu. Ağırlıklı olarak Kars, Ardahan, Bayburt Erzurum, Ağrı, Çankırı ve Sivas illerinden getirilen kurbanlıkların satışa sunulduğu kurban pazarında fiyatların büyükbaş canlı hayvanlarda kilo 18-20 TL, küçükbaş hayvanlar da ise 18 -22 TL olduğu öğrenildi. Kurban pazarında alıcılar ile satıcılar arasındaki pazarlıklar ise kıyasıya sürüyor.

Vatandaşlarımızın içi rahat olsun

Beykoz’da bulunan kurbanlıkların veteriner hekimler tarafından sıkı bir denetimden geçirildikten sonra alana alındığını söyleyen Beykoz Belediyesi Veteriner Hekimi Turgut Özdemir; “Kurbankent’ten hayvan alacak olan vatandaşlarımızın içi rahat olsun. İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerleri ile birlikte gerekli kontrolleri yapıyoruz” dedi. Özdemir, veteriner hekimler tarafından yapılan denetimlerde menşei- şahadetnamesi,  sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların girişine kesinlikle izin verilmediğini söyledi.

Beykoz Belediyesi ayrıca her yıl olduğu gibi bu yılda kurban alanına 9 kesim konteynerleri koyarak kolay yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir yapı oluşturuldu. Sıra alan vatandaşlar 4’e bölme için 450 TL, 7 hisse bölme için ise 600 TL ödeyecek.  

Beykoz'da kurbanlık satışları sıkı pazarlıklarla sürüyor
Bizi Takip Edin