Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da meşrulaştırma çalışmaları son gaz!

Yasa dışı yollarla yapılan Qadraj Kafe’yi meşrulaştırma çalışmalarına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de alet edildi.

Yasa dışı yollarla yapılan Qadraj Kafe’yi meşrulaştırma çalışmalarına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de alet edildi. 

Beykoz halkının çivi çakamadığı bir bölgede SİT ve 1. Derece Arkeolojik Kazı alanı olan araziye yasa dışı yollarla yapılan Qadraj Kafe önce Kızılay adı ile meşrulaştırılmaya çalışılırken, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve muhtarların da alet edilmesi tepkilere neden oldu.

galeri beykoz da mesrulastirma calismalari son gaz 6126

Kızılay Beykoz Şubesi’nin uygun yerleri olmasına rağmen etkinlik, Şube Başkanı Saadettin Çay’ın da ortağı olduğu Qadraj Kafe de gerçekleştirildi. Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve mahalle muhtarının katıldığı toplantı mekanı meşrulaştırma çabası olarak algılandı.

Müze yapılmak amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan, ardından Sadettin Çay ve diğer ortakları tarafından nargile kafe yapılan Qadraj, Kızılay Beykoz Şubesi’nin adeta arka bahçesi yapıldı. İhtiyaç sahiplerine ulaşma bahanesiyle düzenlenen son program ile Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve muhtarlar da alet edildi.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.