Beykoz’da miniklerin uyum haftası başladı

Beykoz’da yeni eğitim öğretim yılı, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar için başladı. 

Beykoz’da miniklerin uyum haftası başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB tarafından, tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül’de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okul öncesi ile ilkokul 1 ve liselerin 9’uncu sınıf öğrencileri için hazırlanan okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları başladı.

MİNİKLER ÖĞRETMEN VE ARKADAŞLARIYLA BULUŞTU

Beykoz’da 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı kapsamında 1. sınıf ve ana sınıfı öğrencileri uyum haftası nedeniyle 1 hafta önce okula başladı.

Bu kapsamda, İlçe Millî Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan da uyum haftası münasebeti ile okullara ziyarette bulunarak öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencileri 8 Eylül’e kadar sürecek uyum programı kapsamında okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluştu.

Okul öncesinde, aile ve çocuklarla yürütülecek uyum sürecine destek amacıyla hazırlanan okula uyum rehberinde, uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneğine yer veriliyor.

İlkokul 1’inci sınıflar için hazırlanan rehberde de uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneği bulunuyor.

ORTAOKULLARA YÖNELIK REHBERLIK UYGULAMALARI 11-15 EYLÜL’DE

Ortaokullarda 5’inci sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de yapılacak.

Velilere yönelik 11 Eylül Pazartesi günü okula uyum rehberi sunumu yapılacak, ikinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik etkinlikler yapılacak.

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9’uncu sınıf öğrencileriyle velileri, eğitim öğretim dönemi başlamadan önce okulları hakkında bilgilendirilecek.

Ayrıca bu bir haftalık dönemde, öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedeflendi. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlandı.

Beykoz’da miniklerin uyum haftası başladı
Bizi Takip Edin