Beykoz'da öğrencilerin karne sevinci!

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılını düzenlediği tören ile kapattı.

Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Beykoz'da da öğrenciler, karne sevincini yaşadı. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılını düzenlediği tören ile kapattı.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Beykoz’da da öğrenciler, karne sevincini yaşadı. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına veda eden Beykoz İshakağa Ortaokulu’nda ise, kimi öğrenciler karne sevincinin mutluluğunu yaşarken kimi öğrencilerde okullarından mezun olacaklarının burukluğu içerisindeydi. Okul yönetimi tarafından düzenlenen kapanış törenine velilerin yanı sıra; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Okul Müdürü Göksel Biçer ve okulun öğretmenleri katıldı. Tören, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı.   

İlk olarak okulun 8. sınıf öğrencisi Melisa Cemil Yaşakı, 8. sınıf öğrencileri adına veda konuşması yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Okul Müdürü Göksel Biçer gerçekleştirdi. Başarıya ulaşma yolunun çalışmaktan geçtiğini belirten Biçer; “Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu öğretim yılının sonu, hayatınızda yeni bir başlangıç aslında. Sizden her yeni günü bir fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz” diyerek 2013-2014 eğitim ve öğretim yılını değerlendirmesi yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, yoğun bir eğitim döneminin daha sonuna gelindiğinin bilgisini aktardı. Bozbay; “Sürekli gelişen çağa ayak uydurmak, öğrencilerimizi bu yönde geliştirebilmek amacıyla velilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük emek verdi. Çocuklarımız bizim hayatımızda en büyük varlıklarımızdır. Onların geleceğe sağlam adım atmaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımızı sadece notla değil onları sosyal hayatları içerisinde de değerlendirmeliyiz” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, günün anlam ve önemini şu cümlelerle ifade etti: “Bu karne heyecanınızı sizinle beraber paylaşıyoruz. Kimi sevinçli kimi de okuldan mezun olacağı üzüntülü. Hepinize iyi tatiller diliyorum. Yalnız tatilinizi verimli geçirin. Bilgi edinmekle geçirin”. Beykoz’u bir bisiklet alanı haline getirmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini söyleyen Çelikbilek, Beykoz’da 3 ay içerisinde 3 bin tane bisiklet dağıtacaklarının da müjdesini verdi.

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, teknolojinin de etkisiyle gençlerin değişime uğradığına dikkat çekti. Erdoğan, eğitime verilen önem kadar çocuklara toplum içinde nasıl davranacağı ile ilgili bazı şeylerin aşılanması gerektiği konusunda velileri ve öğretmenleri uyardı.

Protokol konuşmalarının sonrasında okulun 6.sınıf öğrencisi, ‘Karne Sevinci’ başlıklı şiirini okudu. Okul öğrencilerinin müzik dinletisi ise, katılımcılardan tam not aldı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay; 6. , 7. ve 8. sınıflarda ayrı ayrı 1. , 2. ve 3. olan öğrencilere başarılarından ötürü çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Yıl sonu kapanış töreni, okul öğrencilerinin yapmış olduğu resimlerden oluşan sergi açılışından sonra son buldu.

Beykoz'da öğrencilerin karne sevinci!
Bizi Takip Edin