Halk Eğitim Merkezi, yılsonu sergisini açtı!

Beykoz Halk Eğitim Merkezi, kursiyerlerin bir yıl içerisinde yaptıkları el emeği göz nuru emeklerini sergiledi.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi, 2013 – 2014 yılı çalışmalarını ‘Geleneksel Yılsonu Sergisi' adı altında Beykozluların…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Halk Eğitim Merkezi, kursiyerlerin bir yıl içerisinde yaptıkları el emeği göz nuru emeklerini sergiledi.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi, 2013 – 2014 yılı çalışmalarını ‘Geleneksel Yılsonu Sergisi’ adı altında Beykozluların beğenisine sundu. Kursiyerlerin marifetli ellerinden çıkan birbirinden özel ve emek işi ürünler, büyük beğeni topladı.

Halk Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen yılsonu sergi açılışına; Kaymakam Süleyman Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, AK Parti belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kursiyeler ve kurs öğretmenleri katıldı.

Kal: Yaz tatilinde kurslar açmayı planlıyoruz!

Açılış konuşmasını yapan İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, 1 yıl içerisinde yapmış oldukları faaliyetlerden bahsederek geleneksel halk oyunları şenliklerini soma kömür ocağında meydana gelen olay nedeni ile bu yıl yapamadıklarına değindi. Unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi canlandırmak ve insanların üretici hale gelmesi için kurs açtıklarını ifade eden Kal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yıl Kaymakamlığımız sayesinde 3 tane kurs merkezi hayata geçirdik. Çubuklu Can Simidi Derneği, Tokatköy Gençlik Merkezi ve Polonezköy Cam Sanat Merkezi.  Bakanlığımızın büyük önem verdiği ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında okullarda açılan 30 kursta 526 kursiyer katılmıştır. Velilere yönelik kursların yanı sıra lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize yönelik toplam 20 kursta da 326 öğrenci yararlanmıştır. ‘Okullar Hayat Olsun’ yaz etkinlikleri kapsamında okul yöneticilerinden gelecek olan talepler doğrultusunda tatilde kurslar açmayı planlamaktayız”.

Bozbay: Eğitim, beşikten mezara kadar bir süreç!

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, eğitimi beşikten mezara kadar olan bir süreç olarak tanımladı. İnsanların kendilerini yetiştirdiği ve geliştirdiği sürece kendilerine bir şeyler katabileceğini söyleyen Bozbay; “Biz, kendimizi her yaşta geliştirmek ve yenilemek zorundayız. Halk Eğitim Merkezlerimiz, her yaştan insana hizmet veren önemli çalışmalara imza atıyor. Dikiş kurslarının çok ötesinde insanların kendilerini geliştirmesini ve meslek öğrenmelerini sağlıyor” diyerek Beykoz’da eğitime verilen öneme dikkat çekti. 

Erdoğan: Başka alanlarda talebiniz varsa bize iletin!

İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise, Halk Eğitim Merkezlerinden halkın ciddi anlamda istifade etmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakam Erdoğan; “Buraları daha çok aktif hale getirmemiz ve isteklerde bulunmamız gerekiyor. Buralardan iki şekilde istifade edebiliriz. Birincisi, kendini geliştirme; diğeri ise hobi. İnsanlar, kendilerine uğraş bularak hayatın stresinde uzaklaşıp daha sağlıklı yaşamını sürdürebilir. Kurslar, insanların yetenekleri ortaya çıkarmayı ve onları üretken hale getirmeyi amaçlıyor. Başka alanlarda talebiniz varsa bize iletin, onları değerlendirelim. Yeni kapılar açalım” şeklinde konuştu.

Resim kursiyeri Safiye Bereket’in kendi yazmış olduğu şiiri okumasının sonrasında Kaymakam Erdoğan, Bereket’e ‘Gıda Güvenliği’ adlı yazmış olduğu kitabı armağan etti. Kurdele kesiminin ardından yılsonu sergisi ziyaretçilere açıldı.

Halk Eğitim Merkezi, yılsonu sergisini açtı!
Bizi Takip Edin