Beykoz’da okullar anne titizliğiyle tertemiz

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki tüm okullarda verdiği tuvalet temizliği hizmetiyle eğitim hijyenik ve sağlıklı ortamlarda sürüyor. Ekiplerin anne titizliğiyle yaptığı temizlikle tuvaletler baştan ayağa tertemiz oluyor.  
  • 14.12.2023 17:13:24

Beykoz Belediyesi’nin eğitime, çevre ve halk sağlığına destek olmak üzere başlattığı ücretsiz tuvalet temizliği hizmetiyle ilçedeki okullara her eğitim-öğretim yılında hijyen takviyesi yapılıyor, öğrenciler ortak alanları daha güvenle kullanıyor.

HER HAFTA ZİYARET EDİLİYOR

Eğitimin temiz ve bakımlı ortamlarda sağlıkla yürütülmesi için özel kurulan 3 mobil tuvalet temizlik ekibi ilçedeki 70 okulu düzenli ziyaret ediyor.  

Haftanın her günü 15 okula giden ekipler tuvaletleri temizliyor, lavaboları, aynaları, camları duvarları, kapıları ve yerleri detaylı şekilde yıkıyor. Büyük ve kalabalık olan bazı okullara ise haftanın 2 günü gidiliyor.

PEÇETE, SABUNLUK, TUVALET KAĞIDI

Tüm okulların sırayla temizleniyor olmasıyla özellikle kış günlerinde kapalı ve kalabalık mekânlarda artan hastalık riski de aza iniyor.  

Beykoz Belediyesi ekipleri özenle yapılan temizlik sonrasında tuvaletlerde ihtiyaç duyulan sıvı sabun, tuvalet kâğıdı ve havlu kağıt gibi gerekli tüm hijyen malzemelerini de tamamlıyor.

Okul tuvaletlerine yönelik temizlik hizmeti öğrencilerin sağlığını korurken aile ve okul bütçesine de katkı sağlanıyor.

 

İlgili Haberler