Beykoz’da oltalar atıldı engeller aşıldı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Beykoz’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “Balık Tutma Etkinliği” gerçekleşti. Şarkıların söylendiği, balıkların tutulduğu etkinlikte engelli bireyler gönüllerince eğl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Beykoz’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “Balık Tutma Etkinliği” gerçekleşti. Şarkıların söylendiği, balıkların tutulduğu etkinlikte engelli bireyler gönüllerince eğlendi.  

AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Beykoz’da “Balık Tutma Etkinliği” gerçekleştirdi. 

Günlerini şenlik havasında kutlayan engelli bireyler şarkı, şiir ve oyunlar eşliğinde balık tutarak keyifli anlar yaşadı.   

Kanlıca Sahili’nde düzenlenen etkinliğe, AK Parti İstanbul Sosyal Politikalar’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Çevre, Şehir ve Kültür'den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Engelli Hakları Komisyonu Başkanı Cemal Donat ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

AKDEM ÖĞRENCİLERİ ALKIŞLARI TOPLADI

Toplumda farkındalık ve duyarlılığın artırılmasını amaçlayan etkinlikte ilk olarak, Beykoz Belediyesi Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) Gösteri Ekibi sahne aldı.

Öğrenciler darbuka ve ritim gösterileriyle yeteneklerini sergiledi, misafirler de alkışlarıyla destek verdi. Müziğin ritmine dayanamayarak sahneye çıkan gençler ise cıvıl cıvıl görüntüler oluşturdu.

SESİYLE HERKESİ KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTI

AKDEM öğrencilerinin performansının ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi'nde okuyan görme engelli Tuana Şahin (20) “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını seslendirdi. Şahin, muhteşem sesiyle tüm misafirleri kendisine hayran bıraktı.

NOTALARIN DAHİSİ AYTEK

Daha sonra, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Musikisi Bölümü öğrencisi otizmli Rabia Aytek (26) sergilediği gitar performansıyla, engelli bireylerin eğitim ve ilgiyle topluma tam ve etkin katılımlarının sağlayacağını kanıtladı. Notaların dâhisi olan Aytek, 24 farklı enstürman çalabildiğini de söyledi.

Şarkıların ve türkülerin akabinde, engelli çocuk ve gençler Boğaz manzarasına karşı oltalarını denize salladı. 

Bireylerin balık tutma heyecanına ortak olan aileler ve misafirler bir arada eğlenceli vakit geçirdi. 

İlk kez olta atan engelli çocuklar, misinalarına takılan balıklarla büyük heyecan yaşadı. Yakalanan balıklar da kızartılarak afiyetle yendi.

Çocuk, gençler ve aileler etkinlik sayesinde çok güzel vakit geçirdiklerini ve çok mutlu olduklarını ifade etti. Etkinlikte ebru sanatı yapma fırsatı bulan davetliler, AKDEM’li öğrencilerin el emeği göz nuru olan çeşitli tasarımları da inceledi.

Beykoz’da oltalar atıldı engeller aşıldı
Bizi Takip Edin