Beykoz’da planlı yeni bir provokasyon dalgası!

Son günlerde sosyal medyada “mama lobisi” olarak bilinen bir grup tarafından algı operasyonu ve iftiralarla hedef alınan Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne CHP’li Küçükçekmece Belediyesi tarafından gösterici taşındı.
  • 25.12.2022 00:00:00

Beykoz’da, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’ne karşı DHKP-C gibi terör örgütleri tarafından başlatılan planlı provokasyonun bir benzeri daha tüm Türkiye’de örnek olarak gösterilen Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi üzerinden yapılmak isteniyor.

CHP’Lİ BELEDİYE BEYKOZ’A EYLEMCİ TAŞIDI

Beykoz Belediyesi tarafından 5 yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne yönelik başlatılan sistematik algı operasyonu devam ediyor.

“Köpekler katlediliyor” yalanına inanan “mama lobisi” mensubu yüzlerce kişi, CHP’li Küçükçekmece Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslere bindirilip eylem yapsınlar diye Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

HAYVAN BARINAĞI’NA PLANLI PROKOVASYON

Bu olay, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’ne karşı çıkan DHPK-C gibi terör örgütlerinin bir taktiği olan, devlet ile halkı birbirine düşürmek için uyguladığı planlı provokasyonu akıllara getirdi.

Beykoz Belediyesi ise sosyal medyada yaptığı paylaşım ile sokaklardaki köpek teröründen rant elde eden “mama lobisi”ni kurumsal olarak destekleyen CHP’li belediyenin nasıl provakasyon yaptığını gözler önüne serdi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne planlı yeni bir provokasyon dalgası!

Beykoz Belediyesi, kendilerini bilinçli bir şekilde hedef gösteren CHP’li Küçükçekmece Belediyesi’ni şu paylaşımıyla ifşa etti:

“İstanbul’un bir ucundan Rehabilitasyon Merkezi’mize gösterici taşımacılığı yapan koca yürekli Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Sayenizde göstericiler hizmet nedir yerinde görmüş oldular. Bir dahaki sefere öğrenmeleri için yöneticilerinizi de bekleriz.

Bu vesileyle sosyal medyanın yakıştırdığı “mama lobisi” tabirinin ne kadar doğru olduğunu ve bu örgütlenmenin nerelere uzandığını bizzat gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ederiz.

Belediyelerin yetkileri arasında olmamasına rağmen halkı galeyana getirmeye yönelik toplumsal olaylarda yancılık yapmanızı ise vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Beykoz Belediyesi’nde çalıştığı sırada, ilçenin çeşitli yerlerinde araba çarpması, başka hayvanların saldırması, hastalıklar gibi sebeplerle ölmüş ve merkeze getirilmiş hayvanların görevi gereği fotoğraflarını çeken veteriner E.K, iş akdi sonlandırılınca çekmiş olduğu resimleri yeni gibi PawGuards isimli bir örgüte servis etti.

FOTOĞRAFLAR KIRPILMIŞ VE KURGULANMIŞ

Sosyal medyada “mama lobisi” olarak bilinen PawGuards ise bu fotoğrafları yorumlayarak, kırparak ve kurgulayarak bir infial oluşturmaya çalışmıştı.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

ESKİ GÖRÜNTÜLERİN SERVİS EDİLDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

PawGuard’ın kurucusu Erkin Erdoğdu’nun yaptığı canlı yayında ise veteriner E.K. bu görüntüleri 1,5 ay önce gönderdiğini itiraf etti.

Beykoz Belediyesi bu iftiralara karşı şöyle yanıt verdi:

“PawGuards isimli örgütün kurumumuza akıl almaz iftiralar ve kurgularla saldırması üzerine tekrar bir cevap verme gereği doğmuştur. Paylaşılan görüntülerle sistematik bir itlaf yapıldığı yalanı söylenerek, vicdan sahibi vatandaşlarımızın duyguları sömürülmektedir.

Görüntüler, iş akdi tarafımızca sonlandırılan veteriner hekim E.K. tarafından mevzuat gereği çekilmiştir. Hapis cezası bulunan E.K.’nın adli kaydı kamu kurumunda çalışmasını imkansız kılınca, iş akdi feshedilmiştir. Bunun üzerine E.K. çektiği fotoğrafları servis etmiştir.

Bu fotoğraflar, Beykoz’un çeşitli yerlerinde araba çarpması, başka hayvanların saldırması, hastalıklar gibi sebeplerle ölmüş ve merkezimize getirilmiş ya da ağır yaralı olarak getirilip tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış hayvanların görüntüleridir.

Bu hayvanlar, morga gönderilmeden önce mevzuat gereği fotoğraflanmakta ve bu fotoğraflar rapora koyulmaktadır. Ardından hayvanlar toplu olarak yasanın emrettiği şekilde gömülmektedir.

PawGuard bu fotoğrafları yorumlayarak, kırparak ve kurgulayarak bir infial oluşturmaya çalışmıştır. Amacının ne olduğu tarafımızca bilinmese de sosyal medya kullanıcıları tarafından çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Şu detay sosyal medyadaki takipçilerimizin dikkatini çekmiştir: PawGuard’ın kurucusu Erkin Erdoğdu’nun dün yaptığı canlı yayında, E.K. bu görüntüleri 1,5 ay önce gönderdiğini itiraf etmiştir.

Bunun üzerine sosyal medyadaki takipçilerimiz PawGuard kurucusu Erkin Erdoğdu’ya şu soruları sormuştur: “1,5 ay önce gelen görüntüler neden şimdi servis edildi? Bir plan ve kurgu mu var?”

Tekrar ediyoruz: Paylaşılan görüntüler Beykoz’un çeşitli yerlerinde ölü bulunmuş ya da ağır yaralı olarak merkezimize getirilip kurtarılamamış hayvanların morga gönderilmeden önce raporlanması amacıyla çekilmiştir.

Tüm görüntüler yasal işlemlerin bir parçasıdır ve bu görüntüler rant grupları tarafından kasıtlı şekilde çarpıtılmaktadır. Üzerine basarak söylüyoruz: Merkezimizde hiçbir zaman, hiçbir hayvan öldürülmemiştir. Aksi iddialar ahlaksız bir linç kampanyasının ürünüdür.

Merkezimizin kapıları geçmişte olduğu gibi bugün de herkese açıktır. Dileyen istediği zaman gezebilir. Merkezimiz, rant kapısı kapandığı için sosyal medyada tanımlandığı şekliyle “mama lobisi”nin hedefindedir. Bu lobiyle hukuk önünde hesaplaşacağımızı kamuoyuna tekrar duyururuz.”

.

.

İlgili Haberler