Beykoz’da Ramazan her yönüyle hissettirildi!

Kardeşlik, huzur ve rahmet ayı Ramazan’ın ilk gününden itibaren tam kadro sahada varlığını gösteren AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, ilçenin her noktasında iyiliği ve bereketi yaşattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kardeşlik, huzur ve rahmet ayı Ramazan’ın ilk gününden itibaren tam kadro sahada varlığını gösteren AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, ilçenin her noktasında iyiliği ve bereketi yaşattı. Binlerce gönül sofrasına misafir, yaşlı ve hastalarımızla hemhal oldu; camide cemaatle, kütüphanede gençlerle, sokakta vatandaşlarla vakitlere neşe, gönüllere muhabbet kattı. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, pandemi nedeniyle iki yıldır özlenen kucaklaşmaları Ramazan’ın manevi iklimi ve kardeşlik havasında doya doya yaşadı.

Gönüllere muhabbet, vakitlere neşe katan ziyaret ve programlarla, ana kademe, kadın ve gençlik kolları, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatları tam kadro sahada varlık göstererek Ramazan’ın güzelliğini tüm Beykoz ile paylaştı.  

5 BİN 910 HANEDE GÖNÜL SOFRASI KURULDU

Ramazan’da çalışmalarına bir an olsun ara vermeyen AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, hasret kalınan günlerin bereketini, her akşam bir ailenin gönül sofrasına misafir olarak paylaştı. Kardeşliğin perçinlendiği her sokakta, toplam 5 bin 910 hane ile birlikte oruçlar açıldı. Ayrıca, ailelere 400 TL’lik sosyal yardım kartı da takdim edildi.

Beraberliğe maya olan bu buluşmalarla gönüller de sofralar da bir oldu.  

250 AİLE RAMAZAN KARDEŞİ OLDU

Komşuların derdine ortak olarak güçlü gönül bağları kuran Beykoz Teşkilatı, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projesine imza attı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mihribah Belma Satır, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere hayırseverler kendilerine emanet edilen 250 aile ile iftar vaktinin bereketini yaşadı.  

Ailelere gıda, fatura ve kira desteği de sağlanarak, iyiliğin taze kaldığı, güzel niyetlerin yayıldığı bir atmosfer Beykoz’u sardı.

MÜBAREK GÜNLER BEYKOZ’U KUŞATTI

Birçok yönde ihtiyaç sahiplerine el uzatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye fitre/zekât yardımında bulundu.

Tüm komşuların Ramazan’ı sevinç ve mutluluk içerisinde geçirme gayesi güden Beykoz Teşkilatı, paylaşmanın en üst seviyeye çıktığı bu günlerde ilçeyi dayanışmayla kuşattı.

CAMİLERİN NEŞESİ GÜLSÜN DİYE

Sahada 7’den 70’e herkese ulaşarak, tevazu, samimiyet ve birleştirici gücüyle çalışan AK Parti Beykoz Teşkilatı, Kadir Gecesi’nin eda edildiği gün camilerin neşesi çocuklara içinde çeşitli abur cuburlar bulunan keseler hediye etti.

Keselerin içinden çıkan hediyeler 250 miniğin yüreklerinde ve yüzlerinde tebessüm oluşturdu. Teravih namazlarında camiye gelen minikler ise namaza teşvik amacıyla ayakkabılarının içine bırakılan çikolatalarla ödüllendirildi.  

TÜM HANELERE MUHABBET KATILDI

İftarda ve iftar öncesinde vatandaşların kapısına çalarak hal hatır soran, derdini dinleyen, gönül bağını pekiştiren AK Parti Beykoz Teşkilatı, mazlumları yalnız bırakmadı.

Teşkilat mensupları toplam bin 30 hasta, yaşlı, engelli, yetim ailesi, şehit yakını ve gazileri ziyaret ederek sofralarına bereket, evlerine muhabbet kattı.

SAVAŞIN ÇOCUKLARI DA UNUTULMADI 

Çocuğun olduğu her yere iyiliği taşıyan AK Parti Beykoz, İdlib’de savaş mağduru çocukların yüreğine dokundu. İçinde çeşitli hediyeler bulunan 500 adet mutluluk kolisini yetim çocuklara teslim ederek paylaşma ve kardeşliği çoğalttı.

HEYECANLAR RAMAZAN İLE HARMANLANDI

Bütün ihtiyaç sahiplerini kucaklayan AK Parti Beykoz Teşkilatı, Ramazan’da dünya evine adım atacak 3 yetim genç kızın tüm çeyiz ihtiyaçları karşıladı ve geleneksel bir şekilde süsleyerek teslim etti. 

Yeni yuva kuracak genç kızların heyecanı Ramazan’ın bereketiyle harmanlandı. Her bayram olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesinde de 50 yetim çocuk bayramlık kıyafetlerle sevindirildi.

SAHURUN BEREKETİ GENÇLERİN ENERJİSİYLE BİRLEŞTİ

Kardeşlik ve paylaşmanın niyetiyle çizilen bu rotada, Beykoz Millet Kıraathanesi’nde 7/24 ders çalışan gençlerle sahur saatlerinde bir araya gelindi. 

Çay ve çeşitli ikramlar eşliğinde sahurun bereketi ve koyu muhabbeti, gençlerin heyecan ve enerjisiyle birleşince birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.

İFTARA YETİŞEMEYEN KALMADI

AK Parti’de Ramazan’ın kadim geleneği olan “İftara 5 Kala” etkinliği ile yollarda, otobüs duraklarında iftara yetişemeyen komşulara çeşitli iftarlıklar ikram edildi. 

Yol, mahalle, sokak ve meydan fark etmeksizin Beykoz vatandaşı neredeyse, AK Parti de ortada oldu.

İLÇE BAŞKANI M. HANEFİ DİLMAÇ: “BEREKETLİ BİR AY GEÇİRDİK”

Bir ay boyunca birçok çalışmaya imza atarak çok mutlu bir Ramazan geçirdiklerini belirten AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “AK Parti Beykoz ailesi olarak bu kutlu ayın önemine ve mânâsına mütenasip bir şekilde ihya etmenin gayreti içerisinde olduk. İftar buluşmalarımızla, hane ve esnaf ziyaretlerimizle, sahur programlarımızla toplumumuzun tüm kesimleriyle buluşup gönül bağlarımızı sağlamlaştırdık. Ana kademe, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte hamdolsun bereketli bir Ramazan ayı geçirdik. Teşkilat mensuplarımız 7’den 70’e herkesin kapısını çalarak, dertlere derman, sıkıntılara ortak oldu. Ramazan’ın manevi atmosferini en güzel ve en verimli şekilde yaşamaya özen gösterdik. Artık mağfiret günlerinin sonuna yaklaştığımız bu mübarek vakitlerde idrak edeceğimiz bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Beykoz’da Ramazan her yönüyle hissettirildi!
Bizi Takip Edin