Beykoz'da saat 9'u 5 geçe hayat durdu

Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da saygı ve özlemle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, her yıl olduğu gibi bu yılda Türk…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da saygı ve özlemle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, her yıl olduğu gibi bu yılda Türk milleti tarafından hayata gözlerini yumduğu saat ve dakikada saygı duruşuyla anıldı. Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yılında, saat 09.05’i gösterdiğinde Beykoz’da insanlar araçlarını durdurdu ve Atatürk için saygı duruşuna geçti. Cadde ve sokaklarda siren sesleri hariç hiçbir ses duyulmadı.

Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Boğazdaki gemiler sirenleriyle katıldı

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreninde sirenler iki dakika boyunca çaldı, ilçenin her köşesindeki vatandaş saygı duruşunda bulundu. Anma törenine İstanbul Boğazı’ndan geçişine devam eden gemiler, yolcu vapurları ve tekneler de sirenlerini çalarak eşlik etti.

FSM’de trafik durma noktasına geldi

Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte her yıl 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da vatandaşlar Ata’ya saygı için kontak kapattı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de duyulan sirenler üzerine vatandaşlar kontak kapattı ve araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Araçlarından inen vatandaşlar Atatürk posteri ve Türk bayrağı açtı. Araç seyrinin iki dakika durması Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve bağlantı yollarında uzun araç kuyruklarına neden oldu.

Siyasi parti ve dernekler çelenk bıraktı

İlçe Kaymakamlığı, Boğaz Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Vatan Partisi, Beykoz Muhtarlar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği, Beykoz Eğitimi Destekleme Derneği, Acarkent Musiki Derneği gibi birçok siyasi parti ve dernekler çelenklerini Atatürk Anıtı önüne koydu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Beykoz’da hayat durdu.Saatler 09:05 gösterirken Atatürk Anıtı önünde ‘‘ işaretiyle 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Anma töreni İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın yarıya indirilmesi ile son buldu.

Beykoz'da saat 9'u 5 geçe hayat durdu
Bizi Takip Edin