Beykoz’da salgın sonrası ilk cuma namazı kılındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından Beykoz’da ilk cuma namazı, belirlenen camilerde kılındı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da 10 haftalık aranın ardından ilk cuma namazı kılındı. Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ara verilen cuma namazları yeniden kılınmaya başlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kovid-19 ile mücadele önlemleri kapsamında 16 Mart’ta toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilen camiler bugün cuma namazıyla cemaatine kavuştu. Vatandaşlar, belirlenen alanlarda sosyal mesafe kuralına uyarak namazlarını eda etti.

Beykoz Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından cami bahçesi ve halı saha olarak belirlenen 95 alan yeniden ibadete açıldı. Cuma namazı öncesinde dezenfekte edilen camilerde görev alan polis ekipleri, vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı.

Abdestlerini evlerinde alarak cami ve halı sahalara gelenlerin girişte ellerine dezenfektan sıkıldı, isteyenlere seccade ve maske dağıtıldı. Seccadelerini sosyal mesafe kuralına göre seren vatandaşlar, uzun bir süre sonra cemaatle namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı.

Powered by Froala Editor

Beykoz’da salgın sonrası ilk cuma namazı kılındı
Bizi Takip Edin