Beykoz'da tapu devrimi başladı

İBB'den Beykoz Belediyesi'ne takas yoluyla devredilen parsellerin satışı için ilk ihale yapıldı.

Beykoz Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden devraldığı 197 parselin ihale yoluyla kullanıcılarına satışı başladı. Yaklaşık 2 bin 300 Beykoz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB’den Beykoz Belediyesi’ne takas yoluyla devredilen parsellerin satışı için ilk ihale yapıldı.

Beykoz Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden devraldığı 197 parselin ihale yoluyla kullanıcılarına satışı başladı. Yaklaşık 2 bin 300 Beykozluyu ilgilendiren satışlarda hak sahipleri tapularına kavuşacak.

Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç, meclis üyeleri Salim Öztürk, Fatih Yılmaz ve Özkan Ayduğan ile bazı müdürlerden oluşan Belediye Encümeni tarafında yapılan ihalelerin ilk gününde 176 Ada 10 ve 29 nolu parselin satışı gerçekleştirildi. Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ihalelerin ilk gününde 12 hak sahibi girdiği ihale ile kullanmış olduğu yerleri satın aldı. İhaleler 15 gün boyunca devam ederek yaklaşık 2 bin 300 Beykozluya satış gerçekleştirilmiş olacak.

İlk satış Selim Kuru’ya

Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu ve Çiğdem Muhtarı Murat Erdal’ın gözlemci olarak katıldığı ihalelerin ilk gününde Çubuklu Mahallesi 176 Ada 10 ve 29 nolu parselin satışı gerçekleştirildi. İhaleye giren hak sahipleri belediye tarafından belirlenen muhammen bedel üzerinden 3 ayrı teklif vererek oturdukları yerleri almanın mutluluğunu yaşadı. Bu kapsamda Beykoz Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden devraldığı parseller içerisinde ihale ile ilk satış 101.95 metrekare arsası olan Selim Kuru isimli vatandaşa yapıldı.

İhale öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç hayırlı olsun dileklerinin ardından ihale süreci hakkında vatandaşlara kıs bir bilgi verdi.

Peşinde %20 indirim yapılıyor

İlçe sakinlerini yıllardır bekledikleri tapularına kavuşturacak ihale kapsamında arsalarını peşin olarak almak isteyen ilçe sakinleri için %20 indirim uygulanıyor.

Beykoz Belediyesi tapularını taksitle almak isteyen ilçe sakinlerine vadeli satış kolaylığı da sağlayacak. Vadeli satışlarda %20’i peşin olmak üzere 60 aya kadar taksitli satış olanağı sunulacak.

Beykoz'da tapu devrimi başladı
Bizi Takip Edin