Beykoz'da tapu devrimi yapılıyor!

Yıllardır kangrenleşen tapu sorununu çözmek için mücadele eden Beykoz Belediyesi, bazı mahallelerde vatandaşın yüzünü güldürdü.

Yıllardır kangrenleşen tapu sorununu çözmek için mücadele eden Beykoz Belediyesi, bazı mahallelerde vatandaşın yüzünü güld

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllardır kangrenleşen tapu sorununu çözmek için mücadele eden Beykoz Belediyesi, bazı mahallelerde vatandaşın yüzünü güldürdü.

Yıllardır kangrenleşen tapu sorununu çözmek için mücadele eden Beykoz Belediyesi, bazı mahallelerde vatandaşın yüzünü güldürdü. Şu ana kadar 2 bin 300 kişi tapu almak için başvuru hakkı kazandı.

Beykoz Belediyesi,  İstanbul Büyükşehir’den devraldığı arazileri, kullanan vatandaşlara satıp tapu sorununu çözmeye başladı. Büyükşehir’den Beykoz Belediyesi’ne takas yoluyla devredilen 197 parselin hak sahiplerine satış işlemi için 2 bin 300 Beykozlu başvurularını yapmaya başladı. Beykoz Belediye Emlak İstimlâk Müdürlüğü’nce yürütülen satış ve tapu işlemleri için 16 Kasım’a kadar başvuru yapılabilecek. Çubuklu, Çiğdem, Yeni Mahalle ve Ortaçeşme mahallelerinde yapılan satış işlemleri nedeniyle Beykoz Belediyesi’nde kuyruklar oluştu. İzdiham yaşanmaması için önlem alındı. 

METREKARESİ AZAMİ 260 LİRA 

Tapu sevincini Beykozlularla paylaşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da şimdiye kadar yürütülen en kapsamlı tapu çalışmasının meyvesini almanın kıvancını yaşadıklarını söyledi. Çelikbilek, “Beykozlular’ın en büyük sorunlarından biri olan tapu sıkıntısı artık tarih oluyor. İBB’den takas yoluyla devraldığımız arazileri hak sahibi vatandaşlarımıza satıyoruz. Beykoz için bir devrim olan bu hizmetle, söz verdiğimiz mülkiyet sorununun çözümü noktasında yeni bir adım atmış oluyoruz. Vatandaşlarımız metrekaresine 160 ile 260 lira bedel ödeyecek. Tapularına kavuşturduğumuz 2 bin 300 Beykozlu’ya sevinçlerini tek tek paylaşıyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ŞENOL DEMİRCİ-İstanbul 
 

Beykoz'da tapu devrimi yapılıyor!
Bizi Takip Edin