Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle andık

Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 75. Yılı'nda Beykoz Belediyesi önünde düzenlenen programla rahmet ve minnetle anıldı.

Atatürk'ün 75. vefat yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 75. Yılı’nda Beykoz Belediyesi önünde düzenlenen programla rahmet ve minnetle anıldı.

Atatürk’ün 75. vefat yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Boğaz Komutanı Ercüment Tatlıoğlu, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Bayraktar, muhtarlar, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09:05’te sirenler çaldı, ilçede hayat tüm yurtta olduğu gibi bir dakikalığına durdu.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulan programda İstiklal Marşı okunarak ay yıldızlı bayrak yarıya indirildi.  

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve  Boğaz Komutanı Ercüment Tatlıoğlu Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak selam durdular. Ardından sırasıyla siyasi partiler anıta çelenklerini koydular. 

Törende hazır bulunan vatandaşlar da Atatürk Anıtı’na çiçekler bıraktılar.  

Ulu Önder Atatürk için ikinci program Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte öğretmen ve öğrenciler tarafından konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. 

Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle andık
Bizi Takip Edin