Beykoz'da üç okul boş kaldı!

İstanbul'da en çok boş kontenjanı kalan okullar arasında Beykoz'dan üç lise var.

MEB tarafından 14 Ağustos Cuma günü açıklanan TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından gözler şimdi de TEOG nakil işlemlerine çevrildi. Liselere…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da en çok boş kontenjanı kalan okullar arasında Beykoz’dan üç lise var.

MEB tarafından 14 Ağustos Cuma günü açıklanan TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından gözler şimdi de TEOG nakil işlemlerine çevrildi. Liselere giriş için ilk nakil işlemleri için tercih başvuru süreci başladı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında nakiller, 4 Eylül’e kadar üç dönem halinde yapılacak. İstanbul’da merkez ve uzak ilçeler arasında kontenjan farklılıkları dikkat çekiyor. İstanbul’da en çok boş kontenjanı kalan okullar arasında Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çavuşbaşı Çok Proğramlı Anadolu Lisesi ve Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi de var.

Beykoz’da 813 kontenjan boşta

Çavuşbaşı Çok Proğramlı Anadolu Lisesi’nde 400 olan kontenjanın 307’si, Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 480 kontenjanın 254’ü boş kaldı. 360 kontenjanı olan Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ise 252 kontenjan öğrencileri bekliyor.

Tercih ve nakil takvimi

İlk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

Beykoz'da üç okul boş kaldı!
Bizi Takip Edin