Yalıköy, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu'na tekrar kavuşuyor

Tarihi Ahmet Mithat Efendi İlkokulu'ndaki restorasyon çalışmalarını durma noktasına getiren ödenek sorunu Beykoz Belediyesi'nin devreye girmesiyle çözüme kavuştu.

Eğitimde kalite ve başarının artması için okullara her alanda destek veren Beykoz Beledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’ndaki restorasyon çalışmalarını durma noktasına getiren ödenek sorunu Beykoz Belediyesi’nin devreye girmesiyle çözüme kavuştu.

Eğitimde kalite ve başarının artması için okullara her alanda destek veren Beykoz Belediyesi, restorasyon ve deprem güçlendirme çalışmaları durdurulan Ahmet Mithat Efendi İlkokulu için harekete geçti.

Yalıköy sahilinde eğitim veren tarihi okulda yenileme çalışmaları İl Özel İdaresi tarafından 2013 yılında başlatılmış, idarenin kapatılmasıyla İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları Birimi (YİKOP)’a devredilmiş, ödenek sıkıntısı nedeniyle çalışmalara ara verilmişti.

Çözüm Belediyeden Geldi

Eğitim camiası ve velilerden gelen taleplere titizlikle kulak veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla belediyenin ödenek sıkıntısını gidermesiyle okulda duran çalışmalar yeniden başladı.

Geçici olarak Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Meslek Lisesi bahçesinde kurulan prefabrik binada eğitim gören Ahmet Mithat Efendi İlkokulu öğrencileri, tarihi okuldaki çalışmaların tamamlanmasıyla yeniden okullarına kavuşacak. 

Başkan Çelikbilek: “Eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur”

Okuldaki eğitimin yeniden başlaması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Okulumuzdaki restorasyon çalışmaları ödenek sıkıntısı nedeniyle yarım kalmıştı. Bu gelişme bazı çevreler tarafından da kullanılmak kamuoyu yanıltılmak istendi. Velilerimiz dedikodulara itibar etmedi. Sorunun çözümü için biz de hiçbir fedakarlıktan kaçmadık. Eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur.  İlçemizde eğitim kalitesinin artması, öğrencilerimizin pırıl pırıl binalarda okuması en büyük arzumuz. İl Özel İdaresine borcumuzu peşinen yatırdık ve ödenek sorununu çözdük.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Beykoz Belediyesi’ne Müteşekkiriz”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise: “Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek her zaman olduğu gibi bu konunun çözümünde de yanımızda yer aldı.  Okulların yenilenmesinden yeni okul alanlarına, eğitim yardımlarından ruhsat işlemlerine her alanda maddi ve manevi desteğini görüyoruz. Belediyemizin katkısıyla ilçedeki tüm okullar bilgisayar ve projeksiyon cihazına kavuştu. Beykoz bu açıdan çok şanslı, başkanımız bir eğitim dostu. Eğitime verdiği önem ve Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’ndaki sorunun çözülmesi dolayısıyla müteşekkiriz.” şeklinde konuştu.  

Yalıköy Muhtarı Erol Mete: “Mahallemiz Tekrar Okuluna Kavuştu”  

Restorasyon çalışmalarının başlaması dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Yalıköy Muhtarı Erol Mete:  “Okuldaki çalışmaların durması ve belirsizlik nedeniyle mahallede huzursuzluk baş göstermiş kamuoyunda spekülasyon oluşmuştu. Konuyu belediye başkanımıza ilettik ve düğümü çözen de yine kendisi oldu. Mahallemiz tekrar okuluna kavuşmuş oldu. Başkanımız Yücel Çelikbilek’e şahsım ve mahalle sakinlerim adına gösterdiği ilgi dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum” diyerek teşekkürlerini iletti.

Yalıköy, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu'na tekrar kavuşuyor
Bizi Takip Edin