Beykoz’da ücretsiz danışmanlık hizmeti başladı

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi’nde, Kalpten Kalbe Derneği’nin destekleriyle ilçede ücretsiz danışmanlık hizmetinin verileceği “Danışma Odası” hizmete açıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi, çocuk ve yetişkinlere ücretsiz danışmanlık hizmeti verileceği “Danışma Odası”nın açılışını yaptı.

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Danışmanlık Görüşme Odası açıldı

Açılışa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Valiliği Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Muhsin Yaman, Müdür Yardımcısı Ayten Kuşkan, Kalpten Kalbe Derneği Başkan Birsen Yıkılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Danışmanlık Görüşme Odası

Kalpten Kalbe Derneği’nin desteği ile açılan “Danışma Odası”nda sosyal hizmetler çatısı altında çocuk, aile ve yetişkinlere uzman kadrolar eşliğinde ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi

Merkezde Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Sosyal Danışmanlık, Çocuk Gelişimi Danışmanlığı, Boşanma öncesi Danışmanlık ve Boşanma Sonrası Danışmanlık gibi destekler sağlanacak.

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi’nde çocuk ve aile mahkemelerinden yönlendirilen 67 çocuk ve ailesine danışmanlık vermekle beraber, ayrıca E-devlet üzerinden veya dilekçe yolu ile 193 danışmanlık başvurunun bulunduğu bilgisi verildi.

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Danışmanlık Görüşme Odası açıldı

Bu 193 başvurudan 61 tanesi Aile Danışmanlığı, 95’i Bireysel Danışmanlık, 29’u Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, 2’si Boşanma Öncesi Danışmanlık ve 6’sı Boşanma Süreci Danışmanlığı başvurusuydu.

Danışmanlık Hizmeti sunulan çocuk ve aileler çoğunlukla dezavantajlı grup olarak nitelendirebilecek ihmal ve istismar mağduru çocuklar ve onların aileleri olduğu belirten yetkililer, “Çocuk ve ailelere danışmanlık hizmeti sunarken; bir danışmanlık görüşme odasının olması ve bu görüşmelerin daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi açısından önem arz ettiği Danışmalık görüşmelerinin sağlıklı ve etkili bir şekilde ilerlemesine katkı sağlayan diğer bir unsur, destekleyici materyal kullanımıdır. İhtiyaç duyduğumuz bu iki önemli unsur için Müdürlüğümüze desteklerini sunan Kalpten Kalbe Derneği’ne teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

.

.

Beykoz’da ücretsiz danışmanlık hizmeti başladı
Bizi Takip Edin