Beykoz'da yapılan etkinlik YERLİ dağıtılan balık İTHAL

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Balık Festivali'nde Norveç'ten ithal edilen Uskumru Balığı dağıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerli ve milli ürün kullanılması yönünde çağrı yapılırken, son dönemde yaşanan ekonomik problem

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Balık Festivali’nde Norveç’ten ithal edilen Uskumru Balığı dağıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerli ve milli ürün kullanılması yönünde çağrı yapılırken, son dönemde yaşanan ekonomik problemler ve ithal girdi oranını azaltmak için önlemler alınırken bugün gerçekleştirilen Balık Festivali’nde ithal balık pişirildi.

İstanbul Boğazı’na ve Karadeniz’e kıyıları olan Beykoz’un birçok mahallesi geçimini balıkçılıkla sağlıyor. Ekmeklerini denizden çıkaran ve zor günler geçiren Beykozlu balıkçıların bıraktığı ağlar palamutlarla doluyken Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Balık Festivali’nde Norveç’ten ithal edilen Uskumru Balığının dağıtılması dikkat çekti.

Barbaros Hayrettin Paşa Okulu Otoparkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe M. Hanefi Dilmaç ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Havanın da güzel olmasıyla alanı dolduran vatandaşlara mangalda pişirilen 6 bin adet ithal uskumru ve helva dağıtıldı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de tezgahın başına geçerek vatandaşlara kendi elleriyle balık ekmek ikram etti. Yoğun ilginin gösterildiği festivalde vatandaşlar, ücretsiz dağıtılan balık ekmeği alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Yücel Çelikbilek: Halkımız birbiriyle hasret gideriyor

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış olduğu açıklamada; “Buradaki ilgi sadece balığa değil, insanlarımız bir ve beraber olmak istiyor ve ailecek geliyor. Beykoz insanının hepsi balık yer, balık buranın insanına yabancı değil ama buradaki etkinlik halkımızın hoşuna gidiyor. Beykoz’un farklı mahallelerinden 45 mahallesinden gelen insanlarımız burada birbirleriyle hasret gideriyor. Bu çok anlamlı bir olay, o yüzden daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan vatandaşlar festival boyunca çalınan müzikler eşliğinde eğlenirken alandaki bazı vatandaşlar ise Karadeniz ezgileriyle birlikte horon tepti.  Etkinlik Karadenizli sanatçı Apolas Lermi’nin konseri ile sona erdi. 

Beykoz'da yapılan etkinlik YERLİ dağıtılan balık İTHAL
Bizi Takip Edin