Beykoz'da yeni bir tarih yazıldı!

Beykoz'da bir ilke imza atan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hem kendisinin hem de AK Parti'nin 3. dönemini yaşattı.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da aylardır sonucu merakla beklenen ve herkesi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da bir ilke imza atan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hem kendisinin hem de AK Parti’nin 3. dönemini yaşattı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da aylardır sonucu merakla beklenen ve herkesi ekran başına kilitleyen ‘yerel seçim’ süreci sona erdi. Türkiye, iradesini konuşturarak kendisini yerelde 5 yıl yönetecek kişiyi belirledi. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Beykoz’da da demokrasi şöleni yaşandı. Beykoz halkı, %44 ile başkanları Yücel Çelikbilek’e güvendi, onunla yola devam kararı aldı ve istikrar Beykoz’da sürdü. AK Parti’den ikinci kez belediye başkanlığına adaylığını koyan Yücel Çelikbilek, Beykoz’da bir ilke imza atarak hem kendisinin hem de AK Parti’nin 3. dönemini yaşattı.

Adaylık çalışmaları süresince her zaman ‘istikrar’ çağrısında bulunan Çelikbilek’i, Beykoz halkı bu düşüncesinde yalnız bırakmadı. Ve ‘istikrar’ Beykoz’da sürdü. Yücel Çelikbilek yüzde 44 oy oranı ile CHP’den rakibi olan Hızır Yılmaz’ı geride bıraktı. AK Parti, demokrasinin ve sandığın zaferini Kavacık’ta bulunan seçim irtibat bürolarında kutladı. Ak Parti’nin zaferi büyük bir coşku ile karşılandı. Her yer, ‘en büyük başkan Yücel başkan’ ve ‘vur vur inlesin Hızır Yılmaz dinlesin’ sloganları ile inledi.

Yücel Çelikbilek’in bu mutluluğunu eşi Ayşe Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, Milletvekili Metin Külünk, SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın ve Gençlik Kolları ile teşkilat mensupları beraber paylaştı.

Sefer: Zafer, hepimizin zaferi!

İlçe Başkanı Adem Sefer, uzun süredir seçim mücadelesi verdiklerini ve sonucunda ise bu büyük zaferi kazandıklarını söyledi. Seçim süreci boyunca yanlarından bir türlü ayrılmayan ve destek olan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e de ayrıca teşekkürlerini belirten Sefer, teşkilat mensuplarını da bu dönemde onları yalnız bırakmadıkları için teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Külünk: Gereken cevap, sandıklarda verildi!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’te aynı şekilde bu mücadelede yanlarında olan teşkilat mensuplarına ve Beykoz halkına teşekkürlerini ifade etti. Sadece Beykoz halkına seçim kazandırmadıklarını da söyleyen Külünk, dünyanın dört bir yanındaki mazlumların da seçimleri kazandığını vurguladı. “Herkese cevabınızı sandıkları patlatarak ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunuzu göstererek verdiniz” diyen Külünk, AK Parti’ye ahlaksızca saldıranlara büyük bir ders verildiğini de sözlerine ekledi.

Çelikbilek: Tarihe imza attınız!

AK Parti Beykoz’a 3. dönemini yaşatan Yücel Çelikbilek ise zaferin ardından kısa bir açıklama yaparak, bugünü tarihi bir gün olarak değerlendirdi. Büyük emekler ve gayretler içerisinde çalışarak bu zaferi elde ettiklerine değinen Çelikbilek; “AK Parti’ye gönül veren mensuplar hepinizi en kalbi muhabbetle selamlıyorum. Hepinize bu zafer hayırlı olsun. Sizler artık tarihe geçtiniz. İlk kez AK Parti üst üste seçim kazandı. Yürekten korkuyorum. Beykoz’da 2 dönem bu kardeşinize oy vererek ilke imza attınız.  Beykoz’da istikrar sağlandı ve Beykoz sonucunda çok şey kazanacak. Bana inanıp oy veren Beykozlu vatandaşlarıma çok teşekkür ederim. Yanımda her daim olan teşkilatta çalışan arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürler. Bu zafer hepimizin! Bu yol uzun bir yol oldu. Yorucu bir yol oldu. Bu yola çıktığımız da önümüze her türlü yalanı meşru gördüler. Yalan meslekleri olmuştu. İnsanı inanın çalışmak yormaz. Ancak insan hizmetten yorulur. Bunların yalanlarına cevap vermekten yorulduğumu söylerken emin olun ki haklıyım. Ben asla yalan bir siyaset yapmadım. Biz bu zaferle şımarmayacağız. Bu zafer bize Allah’ın bir lütfudur” ifadelerini kullandı.

Coşku, davul eşliğinde çekilen halaylar, havai fişek gösterileri ile katlandı.

Beykoz'da yeni bir tarih yazıldı!
Bizi Takip Edin