Beykoz’da yeni hastane için önemli bir adım daha atıldı!

Beykoz’daki mevcut hastanelerin yetersiz kalmasından dolayı yapılması planlanan yeni hastane arazisi hakkında önemli bir gelişme yaşandı.
  • 22.07.2022 00:00:00

Beykoz’daki mevcut hastanelerin yetersiz kalmasından dolayı yapılması planlanan yeni hastane arazisi hakkında önemli bir gelişme yaşandı. 

Beykoz’daki mevcut hastanelerin yetersiz kalmasından dolayı yapılması planlanan yeni hastane hakkında önemli bir adım daha atıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç tarafından yakından takip edilen ve görüşmeleri yürütülen yeni hastane arazi hakkında ilçe sakinlerini sevindirecek bir gelişme yaşandı.

VALİ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti İstanbul Milletvekili Mihribah Belma Satır, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, ilçede yapılması planlanan ve yeri belli olan yeni hastane arazisi için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüştü.

YENİ HASTANENİN YERİ BELLİ OLDU

Yapılan görüşmelerde, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Şahinkaya’da bulunan arazinin bir kısmının Beykoz’da yapılması planlanan yeni hastane için ayrılması hususunda mutabık kalındı.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA DEVREDİLECEK

Arazinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinin ardından yakın zamanda projesinin hazırlanıp ihaleye çıkacağı öğrenildi. Yeni yapılacak hastanenin Beykozluların beklentisini karşılayacağı ve uzun vadede sağlık alanında atılacak önemli bir proje olacağı konuşuluyor.

“ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK”

AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, ziyarete ilişkin paylaştığı fotoğraflara, “Bugün Beykoz’umuza yapılacak yeni hastane için önemli bir adım daha attık Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer ve İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya ile Şahinkaya eğitim alanının bir kısmının yeni hastane için ayrılması hususunda verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Nazik ev sahipliği için Sayın Bakanımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Sayın Belma Satır’a teşekkür ediyoruz.” notunu düştü.

İlgili Haberler