Beykoz'da Yezid isminde bir kişi bulamazsınız!

Beykoz Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında başladı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında ba

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında başladı.

Beykoz Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında başladı. Ekim ayı içerisinde kutlanan önemli etkinlikler üzerine konuşmaların gerçekleştiği mecliste Başkan Çelikbilek “Kimse kendisini bizden fazla Hz. Ali’yi, Hz. Hasan’ı ve Hz. Hüseyin’i sever gibi göstermesin.” ifadelerini kullandı.

Açılış ve yoklama ile başlayan Ekim ayı birinci oturumunda Eylül ayı toplantı tutanakları oy birliği ile kabul edildi. Gündeme geçilmeden önce Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Ekim ayına dair çeşitli açıklamalar yaptı. Öncelikle şehit olan Beykoz’un evladı Hüseyin Tosun’a rahmet dileyerek sözlerine başlayan Çelikbilek, Beykoz halkının Muharrem Ayı’nı tebrik ederek Beykoz’un farklı noktalarında Aşure etkinlikleri yapılacağını söyledi. Başkan Çelikbilek Ekim ayının ilk haftası içerisinde kutlanan Yaşlılar Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla da çeşitli açıklamalar yaptı.

Meclis Ekim ayı etkinliklerini unutmadı

Başkan Yücel Çelikbilek yaptığı açıklamaların ardından tekliflere geçmeden önce meclis üyelerine söz verdi. İlk olarak söz isteyen AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Oral Yaşlılar Haftası ile ilgili bir konuşma yaptı. Hepimiz yarının yaşlılarıyız diyen Oral “Yaşlılarımızın milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek vatandaşlık görevimizdir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır.” diyerek büyüklerin Yaşlılar Haftası’nı kutladı.

Nevzat Oral’ın ardından söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoglu da Camiler ve Din Görevlileri Haftası’na değinerek “Bu yıl cami ve kitap gündemi ile kutlanacak. Her zaman söylüyoruz camilerin sadece namaz kılma vakitlerinde açılıp kapanan yer olmaktan çıkarılıp sosyal bir alan haline getirilmelidir. Bu yıl ki tema vesilesi ile camilerde yapılacak kütüphaneler sayesinde çocukların ödevi olduğunda veya bir sıkıntımızda koşarak gittiğimiz imamların ve camilerin olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. Kaşıtoğlu ayrıca Muharrem Ayı’nın tarihi ile ilgili de bilgilendirme yaparak bu ayın sevinç ve hüzün ayı olduğunu vurguladı.

CHP Grup Başkanvekili Cavit Gül de Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Yaşlılar Haftası ile Muharrem Ayı hakkında açıklamalar yaparak şehit olan Hüseyin Tosun’u rahmetle andı.   Gül ayrıca “İshaklı Köyü’nde taşocağına yapılan dökümden dolayı halkımız tepkili. Döküm alanına giriş çıkışlarda oluşan çamur ve trafik dolayısı ile yaşanan problemlerin giderilmesini talep ediyorum.” dedi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuya cevaben “İzin konusu bizim belediye ile ilgili değil. Bu bölge İSKİ tarafından alınan izin doğrultusunda Elmalı Barajı’ndan çıkarılan hafriyat  ile dolduruluyor. Bizim bölgemizde ki alanlarda yolları yıkattırıyoruz ve gerektiğinde kamyonlara ceza kesiyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Gündem dışı söz alan bir diğer isim de CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün oldu. Düzgün dönem sonuna kadar Beykoz’a bir yaşlılar evi kazandırılması gerektiğini söyleyerek Muharrem Ayı ile ilgili yapılan konuşmalarda alevi toplumundan bahsedilmediği söyledi.

Kimse kendisini bizden fazla sever gibi göstermesin

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Aydın Düzgün’ün eleştirisine cevaben şunları söyledi; Hz. Hüseyin hepimizin canıdır. Kerbela’da yaşananlara ne iyi oldu diyen bir kişi var mı. O yüzden bu acı hepimizin ortak acısıdır. Hepimiz Ehl-i Beyt sevdalısıyız. 250 bin nüfuslu Beykoz’da veya Türkiye’de Yezid isminde bir kişi bulabilirmisiniz.  Ama Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin ismini heryerde bulabilirsiniz. Bu milletin tarihinde ve değerlerinde bu var. O yüzden kimse kendisini bizden fazla Hz. Ali’yi, Hz. Hasan’ı ve Hz. Hüseyin’i sever gibi göstermesin. Konuşmalarımızda bir ayrım olmasın diye bu kelimeleri  kullanmadık. Hepsi bizim kardeşlerimizdir. Gönlüm de kapım da açıktır.”

Yapılan konuşmaların ardından CHP Meclis Grubu tarafından Tokaykoy Anaokulu içindeki çocuk parkının onarımı ile planlara cem evi yapılması önergesi başkanlık makamına havale edilerek gündem maddeleri komisyonlara havale edildi.

Beykoz'da Yezid isminde bir kişi bulamazsınız!
Bizi Takip Edin