Beykoz'dan 2 yardım tırı daha yola çıktı

Beykoz'daki daha önce19 Atık Getirme Merkezi'nde toplanan 50 binin üzerinde giysi ayrıştırma işleminin ardından 22 Atık Getirme Merkezi'nde toplanan 57 binin üzerinde giysinin ayrıştırma işlemi de tamamlanarak, malzemeler Deniz Feneri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’daki daha önce19 Atık Getirme Merkezi’nde toplanan 50 binin üzerinde giysi ayrıştırma işleminin ardından 22 Atık Getirme Merkezi’nde toplanan 57 binin üzerinde giysinin ayrıştırma işlemi de tamamlanarak, malzemeler Deniz Feneri Derneği aracılığıyla Suriyeli kardeşlerimize ve ihtiyaç sahiplerine gönderildi. 

Atık Getirme Merkezleri’nden toplanan 2 tır dolusu yardım Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı şantiye binasında Deniz Feneri Derneği’ne teslim edildi. 

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeyle 4. ve 5.  yardım tırı da yola çıktı. Proje kapsamında giysiler, öncelikle ayrıştırmaya tabi tutuluyor. Daha sonra yine kategorilerine göre ayrıştırılıyor. Kontrol edilen kullanıma uygun kıyafetler belli sayılarda gruplanarak, araçlara yüklenip ilgili yerlere ulaştırılıyor.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “ Deniz Feneri Derneği’ne Teşekkür Ediyoruz ”

Toplanan 2 tır giyim malzemesiyle ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Salim Öztürk,  “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürüttüğümüz yardım projesinde Beykoz’un farklı noktalarındaki Atık Toplama Merkezleri’nde toplanan ikinci el eşyalarla dolu yaklaşık 50.000 – 60.000 civarında giysiden oluşan 4. Ve 5.yardım tırımızı Suriyeli ihtiyaç sahibi insanlara götürüyoruz.  Burada yapmak istediğimiz 2 şey var. Bu işlerin ihtiyaç sahibi olmayan bir kişinin bir başkasının ihtiyacını gidermesi adına gösterdiği yardımseverlik ve ihtiyaç sahiplerinin de yüzünün gülmesi. Bu tırla birlikte 2015 Kasım ayından bu yana 271.667 parça eşyayı göndermiş olacağız. Bu yardımımızı Deniz Feneri Derneği vasıtasıyla yapıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyor, tırımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

 Atık Getirme Merkezi Nedir?

Temiz ve sürdürülebilir çevre için kurulan Atık Getirme Merkezleri’nde ambalaj atık, giysi, atık yağ, oyuncak, kitap, ilaç, atık pil ve bayat ekmek olmak çeşitli türlerde atık toplanarak, çeşitlerine göre ayrıştırılarak ilgili yerlerde değerlendirilmesidir.

Toplanan Yardım Malzemeleri:

Bayan elbise, çocuk elbise, gömlek, pantolon, ceket, kazak, T–shirt, bayan ayakkabı, çocuk ayakkabı, erkek ayakkabı, bayan çantadan oluşuyor.

Beykoz'dan 2 yardım tırı daha yola çıktı
Bizi Takip Edin