Beykoz’dan geçecek Tour of Türkiye başladı

“Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı’nın şampiyonluk için pedal bastığı “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” (8-15 Ekim) Antalya’nın Alanya ilçesinden başladı.

Beykoz’dan geçecek Tour of Türkiye başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu”nda 14 ülkeden 24 takım ve 163 sporcu yarışıyor.

Dünyada ilgiyle takip edilen yarışın, 8 etapta; Alanya, Bodrum, Manisa, İzmir ve İstanbul’a uzanan güzergâh boyunca, toplam bin 231,2 km’lik parkurda dünyaca ünlü pedalların heyecan dolu mücadelesine sahne olacak.  

İLK ETABIN GALİBİ JASPER PHİLİPSEN

Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin eşlik ettiği yarış, Alanya-Antalya arasında koşulan 135 km’lik ilk etabını Alpecin-Deceuninck Takımı’ndan Jasper Philipsen kazandı.

Beykoz Belediyesi Continental Takımı yarışta Halil İbrahim Doğan, Natnael Berhane, Sergey Rostovtsev, Maximilian Stedman,  Petros Mengs Gebremariam, Yaroslav Parashchak ve Zeki Kagısız’la katıldı.

Cumhuriyet coşkusuyla tura katılan takım Cumhurbaşkanlığı Kupası için dünyaca ünlü pedallara karşı kıyasıya mücadele ediyor.

166.5 KM KEMER-KALKAN ETABI KOŞULACAK

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’una yarın 166.5 kilometrelik Kemer-Kalkan etabı ile devam edilecek.

Ülkemizin ve bisiklet sporunun tanıtımına katkı sunan yarış, 15 Ekim Pazar günü Beykoz’un doğal ve tarihi parkurlarının da geçileceği İstanbul-Sultanahmet Etabı ile sona erecek.  

 

 

 

Beykoz’dan geçecek Tour of Türkiye başladı
Bizi Takip Edin