Beykoz'dan Güneydoğu'ya büyüyen 'Kartopu'

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un yetim ve öksüz öğrencileri ‘Kartopu’ projesi kapsamında Gaziantep ve Şanlıurfa‘yı gezdi.

Beykozlu yetim ve öksüz öğrencilere sahip çıkma ülküsünden hareket ederek oluşturulan ‘Kartopu’ projesi ile 14 kişilik Beykoz kafilesi önce Gaziantep, sonrasında da Peygamberler Şehri Şanlıurfa‘ya geçerek rehberler eşliğinde kapsamlı bir gezi yaptı.

Yetim ve öksüz öğrencilere sahip çıkma adına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı‘nın girişimiyle başlayan ‘Kartopu’ projesi ile ilk olarak geçtiğimiz yıl Erzurum’a gidilmişti. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bu yılda Beykoz’un yetim ve öksüz çocuklarından oluşan farklı grup Gaziantep ve Şanlıurfa‘yı gezdi.

Proje Koordinatörü Semra Birdal Ergün, Hatice Tekin, Murat Tekin ve öğrencilerden oluşan 14 kişilik Beykoz kafilesi Gaziantep ve Şanlıurfa‘da yerel yetkililer tarafından muhabbetle karşılandı. Heyet, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve Gaziantep Şehit Kamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı´ yı makamlarında ziyaret ederek bölge ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Beklentilerinden çok farklı, gelişmiş iki şehirle karşılaşan öğrencilerimiz çok mutlu bir şekilde geri döndüler.

Beykoz'dan Güneydoğu'ya büyüyen 'Kartopu'
Bizi Takip Edin