Beykoz'dan Kastamonu ve Safranbolu'ya ziyareti

Beykoz heyeti, Karadeniz’in tarihi ve doğasıyla ünlü iki güzel şehri Safranbolu ve Kastamonu’ya kültür-turizm ve işbirliği ziyaretinde bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Ramazan Bayramı’nın akabinde, belediye başkan y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz heyeti, Karadeniz’in tarihi ve doğasıyla ünlü iki güzel şehri Safranbolu ve Kastamonu’ya kültür-turizm ve işbirliği ziyaretinde bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Ramazan Bayramı’nın akabinde, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte Karadeniz’in tarihi ve doğasıyla ünlü iki güzel şehri Safranbolu ve Kastamonu’ya kültür-turizm ve işbirliği ziyaretinde bulundu.

23-26 Ağustos tarihlerini kapsayan ziyarette AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve iş adamlarından oluşan 28 kişilik heyet yer aldı. Karadeniz’den esintiler taşıyan ve turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Beykoz’un komşu şehirlere bağlarını güçlendirmek ve şehircilik deneyimlerini karşılaştırmak amacıyla düzenlenen gezide ilk olarak Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy  makamlarında ziyaret edildi.

Başkan Aksoy, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirirken, konuklara safran, Safranbolu lokumu, Safranbolu’nun tarihi, yapı kültürü, insanı gelenekleri gibi pek çok konuda bilgiler verdi. Beykoz heyeti burada ayrıca 1994 yılında UNESCO’nun Dünya mirası listesine giren Safranbolu ve özellikle  2000 yılından sonra artan turizm çalışmaları ile çevre koruma çalışmaları hakkında bilgi alma fırsatı buldu.  

Hediyelerin takdiminin ardından Beykoz Belediye Başkanı ve beraberindeki heyete Safranbolu’yu tanıtmak ve gezdirmek amacı ile Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli eşlik etti.  

Milli mücadelenin simge şehirlerinden Kastamonu’ya yapılan gezide ise şehrin tarihi ve turistik ilçelerinde hizmet veren İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar,  Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz,  Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Oğuz makamlarında ziyaret edildi.

Cumhuriyet tarihinin önemli devrimlerinden kıyafet devriminin başladığı İnebolu’da belediye başkanı Engin Uzuner’in makamındaki buluşmada kentin milli mücadeledeki önemi konuşuldu. Şapka Kanunu’nun ilan edildiği salonu ziyaret eden heyet Atatürk’ün dünyada üç tane bulunan en iyi balmumu heykelinden birini de gördü.

Ev sahibi belediye başkanları tarafından son derece misafirperver şekilde ağırlanan Beykoz heyeti Kastamonu şehir merkezini, Şeyh Şaban-ı Veli Hz. Türbesi ve müzesini, Nasrullah Camisi’ni, geleneksel Kastamonu evleri ve sokakları ile Aşık Evliya Türbesi’ni ziyaret etti, Abana Festivali’ne katıldı.

Beykoz'dan Kastamonu ve Safranbolu'ya ziyareti
Bizi Takip Edin