Beykoz’dan Kuruçeşme’ye kadar kulaç attılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından organize edilen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 34’üncüsü, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Beykoz’da verdiği startla başladı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından organize edilen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 34’üncüsünde, genel klasman erkekler kategorisinde birinciliği 48 dakika 13 saniye süreyle Doğukan Ulaç ve kadınlar kategorisinde de 48 dakika 14 saniye ile Burcu Naz Narin elde etti.

Kanlıca Vapur İskelesi’nde başlayıp, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan 6,5 kilometrelik yarışa 5 kıtadan 1198’i yabancı 2441 yüzücü katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun startını verdiği ve sporcuların İstanbul Boğazı’nı serin sularında mücadele verdiği yarışın tamamlanması yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Kanlıca İskelesi’nden başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’ndaki etkinlik alanında son bulan 6.5 kilometrelik yarışta yüzücüler, Asya’dan Avrupa`ya yüzerek, “Kıtalararası Yüzücü” unvanını kazanabilmek için mücadele etti.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Yarış sonunda genel klasman erkekler kategorisinde birinciliği Doğukan Ulaç, 48 dakika 13 saniye süreyle elde ederken, Volodymyr Voronko 48 dakika 23 saniye süreyle ikinci, Atakan Ercan ise 48 dakika 52 saniyeyle üçüncü oldu.

Genel klasman kadınlar kategorisinde ise birinci, 48 dakika 14 saniyelik süreyle Burcu Naz Narin’in olurken, 48 dakika 59 saniye süreyle yarışan Ece Yıldırım ikincilik, 51 dakika 01 saniyeyle yarışan Nida Eliz Üstündağ ise üçüncülük elde etti.

Her yaş kategorisinden tamamlanan ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği yarışta, 60-64 yaş kategorisinde kulaç atan ve daha önce katıldığı yarışlarda da dereceye giren eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, yarışı üçüncülükle bitirme başarısı göstererek podyuma çıktı.

Beykoz’dan Kuruçeşme’ye kadar kulaç attılar
Bizi Takip Edin