Beykozlu balıkçılar anlattı, Hızır Yılmaz dinledi

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykozlu balıkçıkların sorunlarını dinledi.

Beykoz Su Ürünleri Balıkçılık Kooperatifi ve Beykoz Denizcilik Derneği, CHP İlçe Binası'nda Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'a sorunlarını anlattı. Beykozlu..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykozlu balıkçıkların sorunlarını dinledi.

Beykoz Su Ürünleri Balıkçılık Kooperatifi ve Beykoz Denizcilik Derneği, CHP İlçe Binası’nda Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’a sorunlarını anlattı. Beykozlu balıkçılar, bir çok sorunlarının olduğunu ama sorunlarını gündeme getirdikleri halde bu zamana kadar çözüme kavuşmadığının altını çizdiler.

Zor şartlar ve ekonomik durumlara rağmen mesleklerini sürdürdüklerini ifade eden Beykozlu balıkçılar, işlerinin Beykoz’da balık tutmak ve balıkçıyı korumak olduğunu söylediler. Sorunlarını ise Hızır Yılmaz’a maddeler halinde aktardılar: “Bizim balıkçılar olarak kendi sorunumuz var: Boğazda balık azaldı, balık tutamıyoruz. Tuttuğumuz balıkları pazarlayamıyoruz. Beykoz’a balık pazarı kazandırmak istiyoruz. Limanı genişletme mevzumuz var. Ama 4 yıldır dile getirmemize rağmen çözülemedi. Limanın çöken kısmının yapılması. Atık suları limanın içine akıyor. Bu sorunumuzda uzun zamandır çözüm bekliyor”

Hızır Yılmaz, sorunları dikkatle dinledi ve not aldı. Yapılması ve yapılacak olan çok şeyin olduğunu söyleyen Yılmaz: “Arkadaşlarımızın sorunlarını dinledik. Beykoz balıkçılığın en yoğun yapıldığı yer. Buna rağmen bir balık hanı yok. Bunu bir ayıp ve eksik olarak düşünüyorum. Mutlaka üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Küçük balıkçılık mutlaka geliştirilmeli. Bir Ortaköy sahili gibi Beykoz’da sahil oluşturmayı, balık turizmine açmayı istiyorum. Böylece istihdama katkı sağlar ve gençlerimize yeni iş imkanı sunabiliriz. Olabilir olanları inşallah hayata geçireceğiz” dedi.

Beykozlu balıkçılar anlattı, Hızır Yılmaz dinledi
Bizi Takip Edin