Beykozlu Çankırılılar, pazar kahvaltısında buluştu!

Beykoz Çankırılılar Derneği,  Çankırılı iş adamlarını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile tanıştırdı.

Beykoz Çankırılılar Derneği,  Çankırılı iş adamlarını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile tanıştırdı. Pazar günü bir araya gelen Beyko

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çankırılılar Derneği,  Çankırılı iş adamlarını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile tanıştırdı.

Beykoz Çankırılılar Derneği,  Çankırılı iş adamlarını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile tanıştırdı. Pazar günü bir araya gelen Beykozlu Çankırılılar, sıcak bir sohbet havasında kahvaltı yaptı. Dernek Başkanı Bilal Karabacak, derneğe olan desteklerinden ötürü Başkan Çelikbilek’e teşekkür etmek amacıyla da bu kahvaltıyı düzenlediklerini ayrıca belirtti.

Başkan Çelikbilek, yakın zamanda Beykoz’un çok fazla değişeceğinin ve uzun vaade de olsa Beykoz’a metro ve metrobüsün geleceğinin müjdesini verdi. Muhalefeti de eleştiren Başkan Çelikbilek; “Sürekli AK Parti eleştiriliyor, onun ötesinde halka anlatabilecekleri bir şeyleri yok” ifadelerinde bulundu. 

Dernek Başkanı Bilal Karabacak, konuşmasına tüm annelerin anneler gününü kutlayarak başladı. Toplantının amacını ise Karabacak, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e hem derneğe olan katkılarından ötürü teşekkür etmek hem de İstanbul’da yaşayan Çankırılı iş adamlarını kendisi ile tanıştırmak olduğunu ifade etti. Karabacak: “Beykoz’da önceden bacalar vardı. Şimdi bacalar yok ve artık Beykoz turizm sektörü olacak. İşadamlarımızın destekleri olacaktır ve bu yüzden belediye başkanımızla tanıştırmak istedim” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Beykoz, 3-5 yıl içerisinde çok farklı bir bölge olacak!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 312 km2’lik Beykoz’da yaşayan kişiler olarak herkesin birbiriyle kardeş olduğunu ve bunun kıymetinin de bilinmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Çelikbilek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kardeşlik, kolay elde edilen bir şey değil. Bunun kıymetini bilmek gerek. Vatanı olmayan, milleti olmayan topluluklar yok olmaya mahkumdur. Bizse, bu sıkıntıları yaşamayan bir milletiz. Bu memleket, bizim varlığımızdır”.

5 yıl içerisinde belediye olarak yaptıkları hizmetleri de anlatan Başkan Çelikbilek, bundan sonra yapılacaklarını ise şu şekilde aktardı: “Biz Beykoz’a anlamlı hizmetler yaptık. Biz kendimizi iyi anlattığımız için şu an bu görevdeyiz. Toplumun her kesimini kucaklamak bizim görevimiz. Beykoz, yaşanılabilir dört dörtlük bir ilçedir. Yeşiliyle, ormanıyla, deniziyle… Yakında Yuşa’dan Beykoz’a teleferikle çıktığınız zaman bu sözümü daha iyi anlayacaksınız. Sultaniye Parkı’ndan Karlıtepe’ye yine teleferik ile çıkacağız. Kanlıca sahil yolunu düzenleyeceğiz. Yuşa’nın mesire alanını büyüteceğiz. Beykoz Stadımızın projesi bitince hemen ona başlayacağız. Bu bölge 3-5 yıl içerisinde çok farklı bir bölge haline gelecek”.  

Seçim sürecine de değinen Çelikbilek, bu zamana kadar asla yapmayacakları şeyi vatandaşa söylemediklerini belirtti. CHP’nin seçim döneminde “tapuları seçimlerden sonra alacaklar, seçime kadar” söylemlerine de cevap veren Çelikbilek; “Biz pazara kadar değil, sonuna kadar bu tapuları vereceğiz” dedi.

Konuşmaların sonrasında Başkan Çelikbilek, tuz odasını ziyaret ederek dernek yöneticilerini böyle bir faydalı proje ürettikleri için teşekkür ettiğini belirtti.

Beykozlu Çankırılılar, pazar kahvaltısında buluştu!
Bizi Takip Edin