Beykozlu gençler 9 Mayıs 'Avrupa Günü'nü kutladı

“Avrupa Gençlik Haftası” kapsamında Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 9 Mayıs  “Avrupa Günü” kutlandı.

Beykoz Belediyesi tarafından, “Avrupa Gençlik Haftası” kapsamında Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine yönelik AB Bilgile

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Avrupa Gençlik Haftası” kapsamında Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 9 Mayıs  “Avrupa Günü” kutlandı.

Beykoz Belediyesi tarafından, “Avrupa Gençlik Haftası” kapsamında Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine yönelik AB Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi ve 9 Mayıs  “Avrupa Günü” kutlandı.

5-11 Mayıs tarihleri arasına denk gelen “Avrupa Gençlik Haftası” dolayısıyla ülke genelinde düzenlenen organizasyonların bir ayağı da Beykoz’daydı. İBB Beykoz Korusu Sosyal tesislerinde ağırlanan Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne Avrupa fırsatları aktarıldı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya gelen gençler kendilerine yönelik eğitim fırsatları hakkında bilgi edindiler ve merak ettikleri soruları yönelttiler.

9 Mayıs’ın “Avrupa Günü” olması nedeniyle ayrı bir anlam kazanan organizasyonda,  Beykoz Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Uzmanı Filiz Öner Mantaş, Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne Eurodesk ve Erasmus+ gibi projelerin detaylarını sundu.  

Beykoz’un İstanbul’daki 15 Eurodesk temas noktasından biri olduğunun vurgulandığı programda 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ programı ve gençlere yönelik imkânlar ve kültürel aktivitelerle ilgili bilgiler verildi.  

Programda bugüne kadar gençlere yönelik yapılan AB programlarıyla la ilgili detaylar da aktarıldı.

Beykozlu gençler 9 Mayıs 'Avrupa Günü'nü kutladı
Bizi Takip Edin