Çocuklar için trafiği sevdiren park kuruluyor

Beykoz'da çocuklara ve ilköğretim öğrencilerine trafik bilgisi vermek ve kurallara uyma alışkanlığı kazandırmak amacıyla trafik eğitim parkı kuruluyor. 

Trafik kurallarının küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi ve toplumdaki bilincin artması için

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da çocuklara ve ilköğretim öğrencilerine trafik bilgisi vermek ve kurallara uyma alışkanlığı kazandırmak amacıyla trafik eğitim parkı kuruluyor. 

Trafik kurallarının küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi ve toplumdaki bilincin artması için harekete geçen Beykoz Belediyesi trafik eğitim parkı için çalışmalara başladı.  

Göztepe Mahallesi’nde yaklaşık 10 dönümlük bir arazide kurulacak olan trafik eğitim parkında okul öncesi çocuklarına, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine trafik bilgisi ve akülü araçlarla uygulamalı eğitimler verilecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın trafik yönetmeliğine uygun olarak hazırlanacak parkta çocuklar, trafik bilgi ve kurallarını kendilerine uygun tasarlanan renkli ve eğlenceli bir ortamda öğrenecek.  

Uzmanlar tarafından çocuklara genel trafik kuralları, yayaların, sürücülerin ve bisiklet kullananların sorumlulukları, trafik işaret, cihaz ve levhaları öğretilecek ve trafik düzeni anlatılacak.

Bütün trafik kurallarını kapsayacak şekilde planlanan trafik eğitim parkında dönel ve sinyalize kavşaklar, trafik tabelaları, yol çizgileri, kaldırımlar, geçitler, keskin ve normal virajlar, park cepleri ve bir eğitim anfisi yer alacak.  

Böylece öğrencilerin okul dışında her an karşı karşıya kaldıkları trafik ortamına uygun davranışlar kazanması, toplumda erken yaşlarda trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesi sağlanacak.

Başkan Çelikbilek: “Trafik Bilgilerini Kalıcı Öğrenecekler”

İlçede A’dan Z’ye eğitimin her alanına katkı sunduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, trafik kazalarının en aza indirilmesi için eğitimin çok önemli olduğunu ve eğitmenler tarafından küçük yaşlardan itibaren uygulamalı verilecek bilgilerin kalıcı olacağını ifade etti. 

Çocuklar için trafiği sevdiren park kuruluyor
Bizi Takip Edin