Beykozlu her gün aynı çileyi çekmekten bıktı!

Beykozlu her gün aynı çileyi çekmekten bıktı!

Beykoz'da İETT otobüs seferlerinde yaşanan sorunlar vatandaşları isyan ettirmeye devam ediyor. Duraklarda saatlerce otobüs bekleyenler yoğunluktan dolayı ya otobüse binemiyor ya da balık istifi şeklinde yolculuk yapmak zorunda kalıyor. 

Beykoz’da birçok şikâyete rağmen çözüm bulunamayan İETT otobüs seferlerinde yaşanan arıza ve gecikmeler nedeniyle vatandaşlar İBB’ye isyan ediyor.

İETT Destek ve İBB Beyaz Masa’ya Kavacık Köprüsü’nde otobüs bekleyen öğrenci ve iş insanlarının şikâyetleri yağıyor. Tıka-basa dolu olan otobüsleri saatlerce durakta beklemek zorunda kalan vatandaşlar otobüs seferinin artırılmasını talep ediyor.

 “ALLAH YARDIMCISI OLSUN İNSANLARIN”

Vatandaşlar sosyal medya platformlarında durak ve otobüslerin tıklım tıklım olduğu fotoğrafları paylaşarak tepkilerini dile getiriyor.

Kavacık Köprüsü’nde “İstanbulluların 500T çilesi sürüyor” notuyla paylaşılan ve binlerce izlenen görüntülere bir tepki de Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur’dan geldi.

İsmail Cesur, görüntüleri alıntılayarak, “İstanbul’da toplu taşıma kullanan bilir, 500T yoğunluğu ve uzunluğuyla meşhur bir hat. Muhtelif zamanlarda ben de bu hatta çok yolculuk yaptım ancak böyle yoğunluk görmedim. Bu kalabalığın benzeri de izahı da yok. Allah yardımcısı olsun insanların…” dedi.

“İNSANLARA EZİYET ETMEYE BAYILIYORSUNUZ”

A.B.K isimli bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan bu görüntülere şu not düşüldü:

“Daha kaç kere söyleyebiliriz, kaç yere şikâyet edebiliriz bilmiyoruz. Geldiğimiz hale bak. İşe gidebilmek için, birbirimizi ezip 500T’ye binmek için bunca insan bekliyoruz. Yarım saat boyunca otobüs gelmiyor. Haram zıkkım olsun verdiğimiz vergiler! Kavacık’tan Kozyatağı’na giden bir sürü insan var, 15KB vardı insanlar rahatça gidiyordu, 500T için yoğunlukta yaratmamış oluyorduk. Zaten sabaha, akşama koymuştunuz onu da kaldırdınız. İnsanlara eziyet etmeye bayılıyorsunuz."

“HER GÜN AYNI ÇİLEYİ ÇEKMEKTEN BIKTIK”

Diğer bir vatandaş ise İETT Destek’e, “Kavacık'ta 7-8 otobüs kapasitesinde yolcu dakikalarca beklemesine rağmen hiç otobüsünüz gelmiyor. Siz nasıl iş yapıyorsunuz? Bu insanlara eziyet çektirmekten zevk mi alıyorsunuz? Her gün aynı çileyi çekmekten bıktık artık sefer sayılarını şiddetle arttırmanızı talep ediyorum.” sözleriyle tepkisini gösterdi.

“İNSANLAR KENDİLERİNİ YOLA ATIYOR”

Duraktan fotoğraf paylaşan Y.C.T, “İnsanlar 500T’ye binebilmek adına kendilerini yola atıyorlar. Evime gidebilmek için 1 saattir gelmeyen 500T ye mi kızayım, kendisini yola atan insanlara mı?” diye söyledi.

“SADECE İKİ OTOBÜS GELDİ”

N.A, “Saat 17.15 te Kavacık Köprüsü durağına geldim. Ancak saat 18.00 da tıklım tıklım bir otobüse binebildim. Sadece 2 tane otobüs geldi. 2. sine bindim aradı 45 dakika fark var.” dedi.

“DAHA KAÇ DEFA SONUCA ULAŞILAMAYACAK”

İETT Destek ve İBB Beyaz Masa’ya geçen seneden beri sürekli şikâyetlerde bulunduğunu söyleyen N.A, “Daha kaç defa paylaşıp sonuca ulaşılamayacak bilmiyorum.” diye de yanıt verdi.

“HER SABAH BU REZİLLİĞİ ÇEKİYORUM”

C.B, paylaştığı videoya, “Her sabah Kavacık köprüsünde bu rezilliği çekiyorum.500 T otobüsüne binmek için özel komando eğitimi almak gerekiyor sanırım. Kavacık'tan kalkan 15 KB otobüsü tekrar sefere konulsun.” notunu düştü.

“İLLA BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM”

Sosyal medya hesabında neredeyse gün aşırı şikâyetlerde bulunan M.D, “Buradaki durumu çözmeniz için illa birilerinin ölmesi mi lazım? Kavacık’tan Sancaktepe’ye gitmek kadar şu hayatta daha zor bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

“BELKİ YARDIMCI OLMAK İSTERSİNİZ”

A.P, “Her gün saat 15.00 dan sonra bu şekilde Kavacık köprüsü otobüs durağında yığılma oluyor. Haberiniz olsun belki yardımcı olmak istersiniz.” dedi.

“500T HATTINDA SIRADAN BİR GÜN OLDU”

G.Ç, duraktaki yoğunluğa yönelik, “500T hattında sıradan bir gün oldu. Her sabah şu rezil görüntüyü görmekten yıldım. Teşekkürler.” sözleriyle tepki gösterdi.

Bir saattir Kavacık Köprüsü’nden 500T’yi beklediğini belirten Y.A, “100-150 kişilik kabalık işine gidemiyor. Ama ağamız mitinglerde. Senin işin İstanbul Sayın Ekrem İmamoğlu. Geldiğin günden beri İstanbul’da huzur kalmadı.” dedi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Eda Nur YILDIZ

  Özellikle bazı bölgelerde çok az sayıda otobüs var.Örnek vermek gerekirse benim oturtuduğum cadde de otobüs seferleri çok az. Çocuklar okula giderken zorlanıyorlar. Sürekli başka caddelerin otobuslerine binip yürümek zorunda kalıyoruz. Beykoz' un sokaklarında köpek çok fazla var ve bazıları saldırgan olabiliyor.Açıkçası çekilecek çilemiz var.

 • Murat

  Konu ile ilgili defalarca başvuruda alternatif bir hattın pik saatler için olması gerekliliği, cevap alternatif hat için yeterli yolcu yok. 500T hattının sefer saatleri yeterli olup talebiniz olumsuz karşılanmıştır . Peki sizce Sorumlu kim? Değerlendirelim: Şoför, Sefer sayılarını ayarlayamayan niteliksiz amirlik, o amiri göreve getiren niteliksiz İETT yönetimi, o İETT yönetimini atayan niteliksiz İBB, İBB yönetimini seçen halk, yıllardır trafik ve ulaşımsorunu için istanbul altyapılarını doğru planlayamayan niteliksiz Karayolları ve Yerel idareler, bu idareleri yöneten denetleyen niteliksiz kurum yöneticileri, o kurumları yetkililerini atayan niteliksiz kabiliyetsiz seçilmişler, bu seçilmişleri yine seçen halk. Bu ve bunun gibi sayfalarca sorunların kaynağı niteliksiz, kabiliyetsiz, ahlaki değerlerden yoksun, görev ve sorumluluk bilincinden uzak, karakterleri oturmamış, toplum ve ülke bilincinden uzak bireyler yetiştiren maalesef bizleriz.

 • Engin Çatak

  Bu sorun 500T sorunu değil. Yıllardır tüm yatırımlar metrobüs olsun, Marmaray olsun, metro olsun güneye yani 1. Köprü güzergahına yapıldı. Kuzeyde 2. Köprü güzergahında 500T dışında alternatif yok. Bu hatta 5 dk. arayla otobüs kalkıyor ama yetmiyor yetmezde. Beykoz yıllardır bu konuda üvey evlat muamelesi görüyor bu sadece mevcut yönetimle alakalı bir sorun değil.

 • nurdan zabun

  Sefer sayilari azaltildi millet yeni uyandi

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.