Beykozlu Ordulular eğitime destek turunda

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, CHP'ye gerçekleştirdiği ziyarette eğitim etkinliklerine destek istedi.

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, CHP'ye gerçekleştirdiği ziyarette eğitim etkinliklerine destek istedi.

CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz,

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, CHP’ye gerçekleştirdiği ziyarette eğitim etkinliklerine destek istedi.

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, CHP’ye gerçekleştirdiği ziyarette eğitim etkinliklerine destek istedi.

CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı ve aynı zamanda AK Parti Meclis Üyesi olan Özkan Ayduğan ve dernek üyeleri arasında eğitimden siyasete birçok konu samimi bir sohbet havasında konuşuldu.

Mart ayında gerçekleşecek eğitime destek etkinliğine davette bulunan Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, dernek yöneticiliğini ve siyaseti birbirine karıştırmamaya özen gösterdiklerinin altını çizdi. Ayrıca tüzük çalışmalarıyla beraber dernek adının Beykozlu Ordulular Derneği olarak değişeceğinin bilgisini veren dernek yöneticileri, 40’a yakın dernek sayısıyla birlikte Beykoz’da çatı derneği olacaklarını da söyledi.

Yavuz: Hiçbir dernek siyasetin arka bahçesi olmamalı!

Derneğin ziyaretinden oldukça memnun olduğunu belirten İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Sivil Toplum Kuruluşlarının her zaman yanında yer alacaklarını ve asla desteklerini esirgemeyeceklerini söyledi. Yavuz: “Seçim dolayısıyla ilçe binasında büyük bir hareketlilik var. Yönetimde yer alan ve CHP’ye gönül verenlerle, Beykoz’da tek tek her eve girerek herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Tek amacımız seçim sürecinde Hızır Yılmaz’ı Belediye Başkanı yapmaktır. CHP olarak tüm dernek ve STK’lara eşit mesafedeyiz ve ne zaman isterlerse destek için onların yanında varız. Hiçbir dernek siyasetin arka bahçesi olmamalı. Beykoz’da bulunan dernek veya STK’ların da tüm partilere aynı gözle ve eşit bakması gerekiyor. Dernek içinde bulunan kişilerden siyasete girmeyi düşünen varsa bence birini tercih etmeli. Ben de dernek çalışmaları içinde bulundum ancak birini tercih ettim. Sap ve samanı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Siyaset ve dernek çalışmaları bir arada yürütülmeye çalışılsa da bunu yapmayı herkes başaramıyor. Dernekçilik de yapılsa siyasi çalışma içinde de olunsa her şeyden önce dost olduğumuz unutulmamalı” şeklinde konuştu.

Ayduğan: Derneğimiz bir eğitim yuvası!

Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, dernek olarak tek amaçlarının Beykoz’a hizmet etmek olduğunu vurguladı. Dernek olarak bir “ilki” gerçekleştirdiklerini de ifade eden Ayduğan: ”15 yıllık STK olarak en büyük haz aldığımız hizmetlerden birisi eğitim adına yaptığımız çalışmalardır. Üniversiteye hazırlanan ve maddi durumu yeterli olmayan 15-16 öğrenci için ücretsiz kurs vermeye başladık. Beklemediğimiz şekilde bir taleple karşılaştık. Ortaokul öğrencileri için de sınıf açmayı düşünüyoruz ve bunun için projeler geliştiriyoruz. Derneğimiz 5 katlı bir bina ve gidişat gösteriyor ki binamız öğrencilere eğitim desteği sağlamak amacıyla komple dershaneye çevrilebilir. Eğitime katkı anlamında her türlü öneriye açık olduğumuzu bilmenizi isteriz. Yöre dernekçiliği yapıyor gibi gözüksek de Beykozlu olduğumuz için Beykoz halkına yönelik çalışmalarda bulunuyoruz. Çocuklarımızı dershane kapılarından kurtaran ortaokul ve lise öğrencilerine 5 branşta ücretsiz ders veriyoruz. Hazırladığımız projeler hayata geçerse, derneğimizi etüt merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu hizmet ise sadece Ordulu hemşerilerimiz için değil Beykozlu olan herkes için ücretsiz ders vermek istiyoruz. Ülkesini ve milletini seven, vatanına bağlı bir nesil yetiştirmeye devam etmek için sosyal sorumluluk kapsamında bir misyon üstlendik” dedi.

Beykozlu Ordulular eğitime destek turunda
Bizi Takip Edin