Beykozlu şehit adına Arakan’da su kuyusu açıldı

Yenimahalle Muhtarlığı ve Nefes İyilik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren hayrına Arakan’da su kuyusu açıldı.
  • 5.05.2022 00:00:00

Yenimahalle Muhtarlığı ve Nefes İyilik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren adına Arakan’da şadırvan su kuyusu açıldı. 

galeri isbeykoz sehidi hayrina arakan da su kuyusu acildi 3473

Yenimahalle Muhtarı ve Nefes İyilik ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Nevzat Cebeci öncülüğünde, Gaye İnsan Derneği aracılığıyla Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Beykozlu Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in adına Arakan’da şadırvan su kuyusu açtı.  

Dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan insanların temiz suya ulaşabilmesi için sürdürülen çaba kapsamında 4. su kuyusu olan “Yenimahalle Şehit Kemal Zeren Şadırvan Su Kuyusu” sayesinde Arakan halkının temiz ve içilebilir su ihtiyacını sağlandı.

galeri isbeykoz sehidi hayrina arakan da su kuyusu acildi 9749

Su kuyusunun açılışının ardından, Arakanlı çocuklar ellerinde Türk bayrakları ve balonlarla Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren için dualar etti.

Muhtar Nevzat Cebeci tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara, “Arakan’da 4. Kuyumuz ‘Yenimahalle Şehit Kemal Zeren Şadırvan Su Kuyusu’ açılmıştır. Rabbim bizleri şehidimizin şefaatine nail eylesin. Ruhu şad olsun.” şeklinde not düşüldü.

İlgili Haberler