Beykozlu Sofuoğulları dünyaya karate dersi verecek

Beykoz Paşamandıra Mahallesi’nden olimpiyat üçüncüsü milli karateci Ali Sofuoğlu ve antrenörü Metin Sofuoğlu’nun önderliğinde 21-23 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda, Karadağ ve Mı
  • 21.01.2022 00:00:00

Beykoz Paşamandıra Mahallesi’nde ikamet eden olimpiyat üçüncüsü milli karateci Ali Sofuoğlu ve antrenörü Metin Sofuoğlu’nun önderliğinde İstanbul’da Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda, Karadağ ve Mısır’lı sporcuların katılacağı Uluslararası Karate Eğitim Kampı düzenlenecek. 

galeri isbeykozlu sofuogullari dunyaya karate dersi verecek 7870

Türkiye’ye olimpiyat tarihinin 100. madalyasını kazandıran ve kariyerinde Büyükler Avrupa Şampiyonluğu ve iki kez Büyükler Dünya üçüncülüğü bulunan Ali Sofuoğlu ve antrenörü Metin Sofuoğlu’nun önderliğinde İstanbul’da Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda, Karadağ ve Mısır’lı sporcuların katılacağı Uluslararası Karate Eğitim Kampı düzenlenecek. 

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Ali Sofuoğlu, hedefinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyleyerek, son şampiyon unvanıyla gideceği Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda tekrar şampiyon olmak istediğini belirtti.

Sofuoğlu, “Devletimizin desteği ile antrenörümle birlikte çok iyi bir olimpiyat hazırlık süreci geçirdik. Kazandığım Olimpiyat 3.lüğünün aynı zamanda ülkemizin olimpiyat tarihindeki 100. madalyası olması beni ayrıca mutlu etti. Olimpiyatlarda desteğini hep hissettiğim Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ederim.” dedi.

galeri isbeykozlu sofuogullari dunyaya karate dersi verecek 9960

DÜNYA KARATESİNİN TAKİBİNDEYİZ

Antrenör Metin Sofuoğlu ise, Kata dalında aldıkları başarılı sonuçlar neticesinde dünya karatesinde yakından takip edildiklerini söyledi.

Shotokan stilde olimpiyat madalyası kazanan tek ekip olduklarını söyleyen Sofuoğlu, başarılarının, disiplinli ve doğru antrenman modelleri ile çalışmaya bağlı olduğunu belirtti.

Yurtdışından seminer ve antrenörlük tekliflerinin geldiğini belirten Sofuoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Biz gideceğimize, yabancı sporcuları ülkemize davet ederek, hem kültürümüzü hem de İstanbul’un güzelliklerini tanıtalım diye düşündük. Covid nedeniyle İstanbul’a gelemeyen Fransa, İtalya, Rusya, Ukrayna ve Venezuela’daki sporculara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” 

İlgili Haberler