Beykozlular bayram sevincini birlikte yaşadı

Beykozlular bayram sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşadı. 

Beykozluların Ramazan Ayı boyunca sergiledikleri birlik, beraberlik ve dayanışma Ramazan Bayramı'nda da devam etti. Bayramlaşma töreninde ilçe sakinleri bayram sevincini ve coşkusunu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlular bayram sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşadı. 

Beykozluların Ramazan Ayı boyunca sergiledikleri birlik, beraberlik ve dayanışma Ramazan Bayramı’nda da devam etti. Bayramlaşma töreninde ilçe sakinleri bayram sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşadı. 

Ramazan Bayram’ın ilk gününde Belediye Meydanı’nda yapılan bayramlaşma törenine; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Salih Elmas, Meclis üyeleri, Başkan danışmanları, belediye çalışanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Çelikbilek: ‘Ramazan etkinlikleri ilçemizin huzuruna güzellik kattı’

Ramazan’da kurulan sofralarda zengin fakir herkesin buluştuğunu ve bu sofraların sosyal barışa katkı sunduğunu ifade eden Belediye Başkan Yücel Çelikbilek: ‘Yerel yönetim olarak Gönül Sofraları’yla, sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını hep birlikte idrak ettiğimiz, manevi güzellikleriyle ilçemizde sosyal dayanışma ve kardeşliğin en üst seviyede yaşandığı huzurlu bir ayın ardından bayrama kavuşmanın heyecan ve mutluluğu içindeyiz. Geleneksel olarak her Ramazan Ayı’nda gerçekleştirdiğimiz Sokak İftarları ve Gönül Sofraları ilçemizde kardeşlik, bereket ve huzurun merkezi haline geldi. Toplumun tüm kesimlerinden konuklarımızı ağırladığımız bu sofralarda sadece aynı aşı değil, komşuluğun sıcaklığı ve samimiyetini de birlikte tattık. Kurulan Sokak İftarları’na katılarak sofralarımızı güzelleştiren siz değerli ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum. Ramazan boyunca sergilediğimiz dayanışma, kardeşlik ve birlikteliğin daim olması temennisiyle tüm Beykozluların, bütün dünya insanlarının ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Bayramlaşma törenine katılan ilçe sakinlerine döner, nohutlu pilav, tatlı ve ayran ikram edildi. Tören, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın okuduğu dualarla sona erdi.

Beykoz’daki bayramlaşma programları ilçenin mahallelerinde düzenlenen olan törenlerle devam etti.

Beykozlular bayram sevincini birlikte yaşadı
Bizi Takip Edin