Beykozlular hamsiye ve horona doydu!

Beykoz Belediyesi, “Hamsi Şenliği” adı altında düzenlediği etkinlikle tüm Beykozluları buluşturdu.

Beykoz Belediyesi, “Hamsi Şenliği” adı altında düzenlediği etkinlikle tüm Beykozluları buluşturdu. Belediye önünde gerçekleşen etkinliğe; Belediye Başka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, “Hamsi Şenliği” adı altında düzenlediği etkinlikle tüm Beykozluları buluşturdu.

Beykoz Belediyesi, “Hamsi Şenliği” adı altında düzenlediği etkinlikle tüm Beykozluları buluşturdu. Belediye önünde gerçekleşen etkinliğe; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Aday adayları Mustafa Tahmaz, Yüksel Baki, Hasan Karakaya ve Burhan Güner, Eski Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Beykoz’a  canlılık katan “Hamsi Şenliği” nde 7 ton hamsi vatandaşa dağıtıldı. Hamsi tatmak isteyen halk uzun kuyruklar oluşturdu. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Milletvekili Metin Külünk de kendi elleriyle vatandaşa hamsi ekmek dağıttı. 7’den 70’e tüm ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin sunumunu Radyo7′ nin sunucusu Umut Öztürk yaptı. Havanın soğukluğuna bile aldırış etmeden etkinliğe katılan halk, Karadenizli şarkıcı Cimilli İbo’nun seslendirdiği Karadeniz havalarıyla ısındı. Halk, horon çekerek biraz olsun sıkıntılarından uzaklaştı ve doyasıya eğlendi.

Çelikbilek: Bizim kadrolarımızla Beykoz’da yapacağımız çok şey var!

“Hamsi Şenliği” nde söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Belediye olarak zaman zaman tonlarca taze hamsi dağıtıyorduk. Bu yıl ise değişiklik yaparak, 5 ton hem ızgara hem de tava şeklinde pişirerek vatandaşlara ikramda bulunduk. Son günlerde hamsinin pahalı olduğunu da biliyoruz. Beykozlular hamsisiz kalmasın dedik. Aileler çocuklarıyla güzel bir gün geçirdiler” diyrek bu tür etkinliklerin devam edeceğinin mesajını verdi.  Çelikbilek ayrıca “Bizim kadrolarımızla Beykoz’da yapacağımız çok şey var. 30 Mart’ta vereceğiniz karar Beykoz’umuz için inşallah hayırlı olur” dedi.

Külünk: Beykoz’un Beykozlularla yükseleceği yeni bir dönem başlıyor!

Çelikbilek’in ardından sahneye çıkan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz’un herkesin rüyasını süsleyen bir yer olduğunu ifade etti ve: ”Çünkü, Karadeniz’in Beykoz’a açılan kapısı buradadır. Herkesi en içten duygularla selamlıyorum. 30 Mart’ta Beykozlular sandıkları patlatarak, yeniden kendi iradesiyle iktidara taşıyacağı Belediye Başkanımızın ve kadrosunun güzel bir etkinliğinde birlikteyiz. Adı ”Hamsi Şenliği”. Bende hamsiyim. Rizeliyim, Karadenizli çocuğuyum. Karadenizli çocuğu olduğum kadar Diyarbakırlıyım, Konyalıyım, Vanlıyım ama bir o kadarda Bağdatlıyım, Saraybosnalıyım, Somaliliyim. Çünkü, biz tüm milletin sorumluluğunu yüreğinde hisseden bir milletin çocuğuyuz. Biz en güzel millet olma ifademiz; Çanakkale’dir. Çanakkale’nin torunları olarak sizi selamlıyorum. Beykoz’un Beykozlularla yükseleceği yeni bir dönem başlıyor. Beykoz’un temel problemleri çözülüyor ve çözüldü. Beykoz artık çıkmaz sokakların olduğu Beykoz olmayacak!” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Beykozlular hamsiye ve horona doydu!
Bizi Takip Edin