Beykozlular, O'nu en güzel sözlerle selamladı!

Beykoz Belediyesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in doğumunu özel bir programla kutladı.

Beykoz Belediyesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in doğumunu özel bir programla kutladı. R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde düzenlenen programın birbirinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunu özel bir programla kutladı.

Beykoz Belediyesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunu özel bir programla kutladı. R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen programın birbirinden özel isimleri olan şair ve yazar Serdar Tuncer, ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, hatip Halil Necipoğlu ve Dünya Kur’an Okuma Birincisi Abdurrahman Sedien “En Güzele” yazılmış en güzel şiir, kaside, ilahi ve sözleri okudular. Beykozlular O’nu en güzel sözlerle selamladı.

Programda; “Hz. Muhammed, din ve samimiyet” konuları üzerinde duruldu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı kutlu doğum programına Beykozlular büyük ilgi gösterdi. Salona sığmayan kalabalık bir süre sonra yerlere oturmak durumunda kaldı. Program, Abdurrahman Sedien’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İlk protokol konuşmasını yapan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, öncelikle bu mutlu güne gelen herkesi selamladığını belirtti. Demirtaş, din ve samimiyet konularına değinerek herkesi dinini anlamaya davet etti.

Çelikbilek: O’nun adının anıldığı her yerde güzellik vardır!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hz. Muhammed (SAV)’in adının geçtiği yerlerde güzelliklerin olduğunu ifade ederek; “O’nun adının anılmadığı yerlerde başka türlü şeyler vardır; hileler vardır, yalan vardır; her türlü hoş olmayan şey de O’nun adının anılmadığı yerlerde vardır” dedi. Başkan Çelikbilek, O’nun adının anıldığı her yerde bereketin artacağı gibi insanların arasındaki sevgi bağlarının da kuvvetleneceğini belirtti. Başkan Çelikbilek, geceye ilişkin düşüncelerini şu sözlerle tamamladı: “Biz Müslümanlar, her zaman bir araya geldiğimizde Allah Resulünün adını anarız ki, o toplantı bereketli geçsin diye, o toplantı güzel olsun, anlamlı olsun, değer kazansın diye. Asırlar geçti ama efendimizin adını anmaktan asla hiçbir şekilde azalma olmadığı gibi hamdolsun, dinin yükseldiğini ve yüceldiğini görüyoruz. Allah Peygamberinin adının artık semaların ötesine geçtiğini ve anıldığını, hatırlanmak istendiğini ve insanların bu konuda duyarlılıklarını görebiliyoruz. Buraya gelmek suretiyle siz burada bir rahmete vesile oluyorsunuz. Buraya gelmek suretiyle buraya O’nun adının anıldığı böyle bir toplantıya katılmanız, hem sizin bakımınızdan hem hepimizin bir değer olması bakımından büyük bir anlam ifade ediyor”. Başkan Çelikbilek, son olarak bu tür etkinliklere katılımın Beykoz’da büyük olmasından ötürü ileriki zamanlarda bu etkinlikleri daha geniş alan inşaa ederek gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Ayrıca etkinliğe gelen herkese Peygamberimiz Hz. Muhammed ile özdeşleşen çiçek olan gül, gül kolonyası ve gül lokumu ikram edildi.

Beykozlular, O'nu en güzel sözlerle selamladı!
Bizi Takip Edin