Beykozspor Kulüp binası tamamlanıyor

Beykoz sahilinde yıllardır kaba inşaat halinde duran Beykozspor Kulübü binası nihayet tamamlanıyor.

Beykoz Spor Kulübü’ne uzun yıllar ev sahipliği yapan İbrahim Kelle Caddesi üzerindeki bina nihayet kurtarılıyor. Beykoz Spor Kulübü Başkanı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz sahilinde yıllardır kaba inşaat halinde duran Beykozspor Kulübü binası nihayet tamamlanıyor.

Beykoz Spor Kulübü’ne uzun yıllar ev sahipliği yapan İbrahim Kelle Caddesi üzerindeki bina nihayet kurtarılıyor. Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’nun üzerinde çok durduğu bir proje iken maddi imkânsızlıklar nedeni ile yarım kalan yeni kulüp binası inşaatının kaderi birçok kez medyanın gündemini işgal etmişti. Mülkiyetin sahibi konumunda olan ve inşaata izin veren Gençlik Spor Bakanlığı çalışmalar başlamayınca binaya el koymuştu. Yaklaşık 2 seneyi aşkın bir süre kaderine terk edilen binanın bir ara Beykoz Belediyesi’nin sorumluluğuna verileceği gündeme gelmiş ancak bu gerçekleşmemişti.

Beykoz spor kamuoyunu uzun süre işgal eden problem ile ilgili ilk ciddi adımlar atılırken, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden gelen bir ekip binada teknik bir inceleme gerçekleştirdi. Hazırlanacak raporun ardından mimari anlamda projeler için çeşitli teklifler alınacak ve hızlı bir tamamlama süreci yaşanacak.

Beykoz spor kamuoyu heyecanlı

Beykoz kamuoyu binada çalışmanın başlayacak olması nedeniyle memnuniyet duyarken,  Beykozspor Müzesi’nin bir an önce faaliyete geçmesi için heyecanlanmaya başladı.

Binada inceleme yaptılar

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Taner Özgüven, Erkan Tabaş, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Beykoz İlçe Şube Müdürü Serkan Öcalmaz, İASKF Yönetim Kurulu Üyelerinden Ali Tanrıyaşükür, Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmezde binada inceleme yapılırken orada idi.

Ali Düşmez: Alınan karardan son derece memnunum

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce konuya ciddiyetle yaklaşılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti. Düşmez,  daha sonra çalışmaları takip eden ilçe medyasına şu açıklamalarda bulundu: “Bina uzun yıllar Beykoz Spor Kulübü Kulüp binası olarak kullanılmakta idi. Beykoz Spor Kulübü Derneği gerekli izinlerin alınmasından sonra binayı tamamen yıkıp yeni baştan yapma düşüncesini hayata geçirmişti. Yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile inşaat yarım kalınca ve binanın mülkiyet sahibi Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’ne ödemeler de yapılmayınca, bina kaba inşaat halinde tamamen kendi uhdelerine geçmişti. Ben de bu binanın salonlarında spor yapan biri olarak, sayın Bakanımız Suat Kılıç ve Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda binanın inşaatının bir an önce tamamlanıp Beykoz Spor camiasının hizmetine verilebilmesi için alınan karardan son derece memnun oldum.”

Her bir katında farklı kullanım alanları olacak

Açıklamasının devamında, binanın her bir bölümü için değişik kullanım alanlarının tespitine gidildiğini ifade eden Düşmez, şunları söyledi:  “ İlk düşünceler ile ortaya çıkan tabloya göre, binanın bir katı Beykoz Spor Kulübü’ne ayrılacak, Kulüp Müzesi yeniden faaliyete geçecek. Bu katta diğer bölüm Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Birliği için ayrılacak. Aşağı katta bir kafeterya yapılacak ve Beykoz ilçesi spor camiasının toplanacağı güzel, nezih bir ortam yaratılacak. Binanın en üst katı ise Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü uhdesinde olacak. Burada bir protokol salonu ve diğer bölümler yer alacak.’

Düşmez, sözlerinin devamında bina tamamlandığında “Beykozluların çok güzel nezih bir mekânı olacak’ diye konuştu.

Beykozspor Kulüp binası tamamlanıyor
Bizi Takip Edin